Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany System nie chce przejść w stan wstrzymania - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany System nie chce przejść w stan wstrzymania (/system-nie-chce-przejsc-w-stan-wstrzymania-41539-t)



System nie chce przejść w stan wstrzymania - pawelek93100 - 06.08.2014 15:01

Witam,

mam zainstalowany system Windows 7 Ultimate, od pewnego czasu system nie chce przejść w stan wstrzymania i hibernacji, a mianowicie po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na klawiaturze lub po określonym czasie po którym powinien przejść w stan wstrzymania, komputer tylko wyłącza monitor, dodam jeszcze że na drugim systemie (Windows XP) komputer działa poprawnie.
Z góry dziękuję Cwaniak


RE: System nie chce przejść w stan wstrzymania - Maxim128 - 07.08.2014 17:47

Wejdź w "zarządzanie energią" (gdzieś w panelu sterowania, dokładnie nie powiem bo siedze na XP) i tam powinieneś mieć reakcje systemu na naciśnięcie przycisku na klawiaturze. Tam to ustawisz.


RE: System nie chce przejść w stan wstrzymania - pawelek93100 - 07.08.2014 22:34

Już to sprawdziłem i zmieniałem na wszystkie możliwe opcje, na hibernacji i "uśpieniu" wyłącza tylko monitor a nie przechodzi w te stany. Nie mam pojęcia czego to może być przyczyną ;/


RE: System nie chce przejść w stan wstrzymania - Maxim128 - 08.08.2014 06:28

A masz w ogóle włączoną hibernację?

Robisz tak:

Wybieramy Start -> Panel sterownia -> Opcje zasilania -> klikamy Zmień ustawienia planu na naszym aktywnym preferowanym planie zasilania (poznamy go po zaznaczonej kropeczce przy planie). Następnie wybieramy Zmień zaawansowane ustawienia zasilania i rozwijamy pozycję Uśpienie, Zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego i Ustawienie zmieniamy na Wyłącz a potem zatwierdzamy zmiany i cieszymy się z dostępu do hibernacji na żądanie.

Następnie uruchamiasz cmd.exe(wiersz polecenia) jako administrator, wpisujesz powercfg -h on i zatwierdzasz Enterem.


RE: System nie chce przejść w stan wstrzymania - pawelek93100 - 09.08.2014 19:37

Nie no gościu jesteś boski Uśmiechnięty Tyle czasu się męczyłem i szukałem w internecie i nic. Wielkie dzięki Zacieszacz