Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem ze stworzeniem partycji przy instalacji systemu. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem ze stworzeniem partycji przy instalacji systemu. (/problem-ze-stworzeniem-partycji-przy-instalacji-systemu-41428-t)



Problem ze stworzeniem partycji przy instalacji systemu. - Verth - 27.07.2014 16:34

Cześć.

Postanowiłem postawić na nowo siódemkę. Przy ekranie z partycjami usunąłem systemową po czym chciałem stworzyć ją na nowo - i tu pojawia się problem - po kliknięciu przycisku odpowiedzialnego za stworzenie partycji na nieprzydzielonym miejscu nic się nie dzieje. Jakieś porady? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Verth


RE: Problem ze stworzeniem partycji przy instalacji systemu. - Maxim128 - 27.07.2014 20:26

Czy w instalatorach innych systemów też tak się dzieje, czy tylko przy 7?
W ostateczności możesz utworzyć partycję np. programem GParted.


RE: Problem ze stworzeniem partycji przy instalacji systemu. - Verth - 27.07.2014 20:59

Udało mi się rozwiązać problem. Zrobiłem dokładnie tak, jak w tym poście - http://windows7forum.pl/instalator-nie-mogl-utworzyc-nowej-partycji-20291-t i poszło.

Teraz kolejny problem - instalacja nie chce się ukończyć. Non stop stoi na "Kończenie instalacji" - wszystkie powyżej punkty są oznaczone jako wykonane (zielony haczyk) - co może sprawiać ten problem?


RE: Problem ze stworzeniem partycji przy instalacji systemu. - thermalfake - 28.07.2014 02:00

Na wstępie pokaż listing z diskpart'a
Wybierz dysk fizyczny (jeśli jest kilka) na którym ma stać ten system
list disk
select disk numer
Potem
detail disk
Następnie wybierasz już tę partycję na której ma być system, rozpoznasz wielkościowo
select partition numer
Patrzymy na właściwości partycji
detail partition numer

Przy okazji z konsoli winre zapuść chkdsk /f/r
Przydała by się diagnostyka dysku dowolną aplikacją z livecd.


RE: Problem ze stworzeniem partycji przy instalacji systemu. - thermalfake - 31.07.2014 16:11

Wizyta w ten sam dzień czyli 28.07 po 20-stej. Czy autorów interesują ich własne wątki skoro nie mają zamiaru na nie odpowiadać.