Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Spowolniony internet UPC - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Spowolniony internet UPC (/spowolniony-internet-upc-41396-t)



Spowolniony internet UPC - MrPigeon - 24.07.2014 21:58

Witam, mam problem. Od kilku dni mój net osiąga dramatycznie wysoki transfer (korzystając z uTorrenta jest to 8,4 kb/s a jak używam chomika to jest podobnie tyle tylko że kilku minutach pobierania wyskakuje "błąd sieci"). Filmy na YT ładują się prze wolno, strony czasem nie wchodzą. Przeskanowałem kompa nod32, zrobiłem scan diska, defragmentacje, opróżniłem folder temp... Jakieś 2 miesiące temu robiłem przywracanie systemu do momentu zainstalowania systemu (laptopy samsunga mają taką opcje). Internecie pomóż albo przyjdź pod moje okna i zobacz jak leci samsung...


RE: Spowolniony internet UPC - LadyInBlue - 24.07.2014 22:20

Ja słyszałam, że UPC ma modernizować [bądź już zaczął] swoje łącza, serwery itd i z tego powodu ich net ma na pewien okres czasu zwolnić. Może temu masz gorszą prędkość. Oprócz tego wyłącz w swoim routerze UPC usługę UPC Wi-Free.


RE: Spowolniony internet UPC - MrPigeon - 24.07.2014 22:25

jak ją wyłączyć? a co do neta to problemem jest to że 3 inne kompy śmigają z netem świetnie tylko mój samjang muli..


RE: Spowolniony internet UPC - irocket - 25.07.2014 08:06

Pobierz na innym kompie jakąś dystrybucję systemu LiveCD (np linux ubuntu), nagraj płytę / zrób bootowalny pendrive (można użyć programu Linux Live USB), uruchomić system z przygotowanego nośnika i sprawdzić prędkość internetu.


RE: Spowolniony internet UPC - LadyInBlue - 25.07.2014 08:10

Co do UPC Wi-Free tu masz link KLIK


RE: Spowolniony internet UPC - MrPigeon - 25.07.2014 23:23

wyłączyłem i nic nie pomogło :/


RE: Spowolniony internet UPC - thermalfake - 26.07.2014 00:39

Zasadnicze pytanie. Jak doprowadzony jest internet do tego hosta ? Poprzez LAN czy WLAN (wifi).
Prędkości zgadzają się w przybliżeniu na innej końcówce z tymi na umowie ?
Proszę pokazać wyniki poleceń z wiersza poleceń
ipconfig/all
netsh wlan show all (jeśli internet dostarczany bezprzewodowo)
ping onet.pl
tracert onet.pl
netstat -s -p tcp -f

Problemem może być także ciągłe działanie P2P w tle z ustawieniami zbyt dużej liczby nawiązywanych połączeń.

Niżej masz komendy

netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log hit (jeśli konfiguracja statyczna IP to sobie ją zapisz zanim to uruchomisz)
ipconfig /flushdns

netsh int tcp set heuristics disabled
netsh int tcp set global rss=enabled
netsh int tcp set global chimney=enabled
netsh int tcp set global autotuninglevel=restricted
netsh int tcp set global congestionprovider=ctcp
netsh int tcp set global ecncapability=disabled
netsh int tcp set global timestamps=disabled


RE: Spowolniony internet UPC - MrPigeon - 29.07.2014 19:31

zrobiłem wszystko jak napisałeś. zmieniło się na ciut lepsze: mianowicie: download Mbps: 26.77 upload Mbps: 0.23 ping: -7. macie jeszcze jakieś pomysły?

mam screeny z tych komend które podałeś.


RE: Spowolniony internet UPC - thermalfake - 29.07.2014 20:56

Zadałem proste pytanie na początku wątku na które czekam na odpowiedź.
Oczekuję także na wyniki komend. Przecież po to pisałem na forum. Ogarnij się i pisz zgodnie z zasadami jakie zaakceptowałeś na forum czyli brakuje tu poprawnej interpunkcji.