Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Konto administratora samo się utworzyło - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Konto administratora samo się utworzyło (/konto-administratora-samo-sie-utworzylo-41247-t)



Konto administratora samo się utworzyło - tsh11 - 11.07.2014 06:23

Witam,jakoś już z 2 miesiące temu samo utworzyło mi się konto "Administrator"wczśniej mi nie przeszkadzało,ale teraz już tak.Kiedy się na nie loguje,za każdym razem jest jakieś "przygotowywanie pulpitu" i po wczytaniu wyskakuje informacja,że jest to konto tymczasowe.Próbowałem je usunąć z mojego głównego konta,ale i też z tego,ale się nie da..Gdzieś czytałem,że może być to wina programu sunrise Seven,używałem go,więc może być to jego wina.

Z góry dzięki za pomoc.


RE: Konto administratora samo się utworzyło - irocket - 11.07.2014 07:58

Konto Administrator jest wbudowanym kontem, domyślnie wyłączonym.


RE: Konto administratora samo się utworzyło - thermalfake - 13.07.2014 22:11

Samo z siebie nigdy się nic nie tworzy. Być może to SS który robi więcej szkód niż pożytku ponieważ mocno ingeruje w system a w rękach mało doświadczonej osoby zapoznanej w tajniki architektury systemu to bomba zegarowa.
Więc jak irocket napisał wbudowane konto administratora (build in admin account) jest kontem administracyjnym w którym można zrobić wszystko (w przeciwieństwie do zwykłego administracyjnego). Domyślnie wyłączone z pustym hasłem ponieważ jest zbyt niebezpieczne w niepowołanych rękach lub pod nadzorem użytkownika. Sunrise miał łatwą drogę w uruchomieniu tego konta jeśli pracujesz na koncie o uprawnieniach administracyjnych dodatkowo z wyłączoną kontrolą UAC. Jeśli nie było aktywowane to jego profil nie tworzy się w folderze Użytkownicy. Warto sprawdzić czy to konto jest aktywne a jeśli tak to zastosować mu hasło (koniecznie zapamiętać) i deaktywować. Profilu nie usuwaj !
Niżej masz opis z obrazkami jak je aktywować więc w drugą stronę jest podobnie
http://www.petri.com/enable-the-windows-7-administrator-account.htm