Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak możliwości zmiany uprawnień - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Brak możliwości zmiany uprawnień (/brak-mozliwosci-zmiany-uprawnien-40993-t)



Brak możliwości zmiany uprawnień - Dragon339 - 18.06.2014 19:29

System plików oczywiście ntfs, konto należy do grupy Administratorzy. Mogę zmieniać dowolnie uprawienia samej partycji, ale gdy na nią wchodzę i chcę zmieniać uprawnienia jakiegoś folderu wyskakuje takie coś:

[Obrazek: 84781253724209063418.jpg]

Jak widać nie mam jak zmienić uprawnień, jedynie mogę odmówić. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i nie mam pojęcia co robić.


RE: Brak możliwości zmiany uprawnień - irocket - 18.06.2014 20:47

W oknie wcześniej zamiast Edytuj daj Zaawansowane, tam zapewne będzie ustawione dziedziczenie. Jeżeli nie wiesz o co chodzi, to zanim coś przestawisz, poczytaj.


RE: Brak możliwości zmiany uprawnień - Dragon339 - 19.06.2014 09:46

Dzięki za odpowiedź, oczywiście działa w obrębie jednego folderu i obiektów podrzędnych. Jest możliwość wyłączenia tej funkcji na stałe przy każdym folderze oraz przy tworzeniu nowych folderów? Niestety jak tworzę nowy folder domyślenia dziedziczenie jest włączone


RE: Brak możliwości zmiany uprawnień - thermalfake - 23.06.2014 21:40

To jest prawidłowa sytuacja. Zgodnie z cechami praw systemu plikowego ntfs dziedziczenie uprawnień dostępowych działa wgłąb. Skoro nadałeś na całą partycję pełne uprawnienia to każdy folder dziedziczy od szczebla wyżej. Dlatego też opcje są nieaktywne a jedynie odmówienie jako opcja. Odmówienie ma wyższa hierarchię ważności. Jeśli w jakimś folderze odmówisz prawo do np odczytu i dodatkowo będzie zaznaczone zezwolenie na odczyt to ważniejsze jest odmówienie i będzie to także dziedziczone wgłąb tegoż folderu.
Tylko uważaj z prawami skoro jesteś w grupie administratorzy bo sam sobie możesz zablokować prawa. To o czym piszesz jest niemożliwe.