Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rezerwacja łącza - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rezerwacja łącza (/rezerwacja-lacza-40813-t)



Rezerwacja łącza - KaGacz - 05.06.2014 16:52

Witam,

Mój komputer jest podłączony do routera za pośrednictwem kabla LAN. Oprócz mnie z internetu korzysta brat, który łączy się z siecią przez Wi-Fi. Niestety kiedy on obciąża internet nie mogę nic zrobić aby moje aplikacje wymagające znacznie mniejszego łącza działały poprawnie. Dlatego chciałbym zarezerwować część łącza (np. 100 kB/s) na moje potrzeby, tak aby komputer mojego brata nie miał możliwości jego wchłonięcia.


RE: Rezerwacja łącza - GGEzreal - 05.06.2014 18:32

Polecam program "NetLimiter".


RE: Rezerwacja łącza - KaGacz - 05.06.2014 18:43

(05.06.2014 18:32)GGEzreal napisał(a):  Polecam program "NetLimiter".

Mam ten program, używam go, ale do nieco innych celów. Z tego co wiem, nie ma on opcji rezerwacji łącza. A jeśli masz na myśli działanie programu na komputerze brata, to rozważałem już tą opcję i wolę załatwić to na swoim komputerze.


RE: Rezerwacja łącza - irocket - 05.06.2014 19:01

Jaki posiadasz router? Bo w niektórych jest możliwość ograniczenia prędkości po wifi


RE: Rezerwacja łącza - KaGacz - 07.06.2014 08:50

(05.06.2014 19:01)irocket napisał(a):  Jaki posiadasz router? Bo w niektórych jest możliwość ograniczenia prędkości po wifi

Sagemcom F@st 2704 od Orange.


RE: Rezerwacja łącza - thermalfake - 10.06.2014 22:23

To jest bardziej znane pod pojęciem podział pasma.
Teraz praktycznie każdy nawet tani sprzęt sieciowy posiada taką funkcję.
Jeśli jest to router mający możliwość przejścia z fabrycznego firmware na coś pokroju Tomato, DD-WRT, Gargoyle itp to w nich jest sporo większa możliwość konfiguracyjna.
Inna możliwość to postawienie prostej maszynki postawionej na odpowiedniej dystrybucji linuksowej robiącej za open sourceowy firewall/router. Bardzo spore możliwości konfiguracyjne. Nawet Raspberry Pi świetnie się do tego sprawdza.
Akurat na tym francuskim gów*** nie podzielisz łącza na sztywno - tyle tobie, tyle bratu, Tylko Qos ale to jest namiastka. Kup sobie coś innego.