Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Podgląd udostępnionego folderu przy użyciu hasła - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Podgląd udostępnionego folderu przy użyciu hasła (/podglad-udostepnionego-folderu-przy-uzyciu-hasla-4065-t)



Podgląd udostępnionego folderu przy użyciu hasła - krasy191 - 29.01.2010 09:56

Witam!
Mój system operacyjny to Windows 7 Pro i jest to jedyny komputer w sieci z takim oprogramowaniem. Komputerów w sieci jest 22. Chciałbym aby ten z Win 7 stał się takim data center na który spływały by zarchiwizowane dane. Utworzyłbym na nim katalog niech będzie DataCenter w którym znajdowałyby się nazwy komputerów w sieci no i oczywiście do odpowiedniego katalogu spływałyby dane z maszyn w sieci.
Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy można tak udostępnić folder DataCenter, aby każdy z sieci przy próbie wejścia do niego ujrzał komunikat, że musi wpisać hasło i login do tego folderu.
Chciałbym się was jeszcze poradzić jakie oprogramowanie do archiwizacji zainstalować na maszynach, żeby miało możliwość wysyłania danych po sieci do określonego miejsca.
Ja osobiście myślałem o Cobian Backup do danych i Pico Backup Outlook Edition do poczty z OE, czy taki wybór będzie dobry? Czy może lepiej na tym Win 7 postawić serwer FTP i na niego słać dane.
Proszę o porady jak i o rozwiązanie mojego problemu z początku posta.
Z góry dzięki za pomoc.


RE: Podgląd udostępnionego foldery przy użyciu hasła - omeniq - 29.01.2010 17:21

Wejdź w:
Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania
Zjedz na sam dół, znajdź tam: Udostępnienie chronione hasłem .


RE: Podgląd udostępnionego foldery przy użyciu hasła - krasy191 - 30.01.2010 09:08

No tak tylko że wtedy każdy folder, który udostępnię jest na hasło a ja mam jeszcze inne foldery na które inni użytkownicy wrzucają inne pliki i one muszą mieć dla nich pełne prawa. Ja chce zablokować dostęp poprzez wpisanie hasła tylko dla tego udziału.


RE: Podgląd udostępnionego foldery przy użyciu hasła - omeniq - 30.01.2010 12:04

Ahaa. No tak. Więc nie jestem pewny, czy tak się da zrobić w Win7. Od takich spraw związanych z siecią są bardziej WinServ2kx Uśmiechnięty Ale może się da. Niech sie ktoś inny wypowie.


RE: Podgląd udostępnionego foldery przy użyciu hasła - ponuryzbagna - 03.11.2011 16:14

niestety albo hasełko na wszystkie albo na żaden uroki klijenta do takich zabaw MUSISZ mieć winde z serwer edycion na końcu nazwy
możesz postawić innego klienta microsoftu albo linuxa gdzie będziesz miał wszystkie dane i na nim wirtualizacja Win 7 jeżeli tak potrzebujesz Windowsa