Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Odświeżanie daty systemowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Odświeżanie daty systemowej (/odswiezanie-daty-systemowej-40556-t)



Odświeżanie daty systemowej - patemar - 18.05.2014 21:17

Czy jest jakiś sposób na to aby po zmianie daty systemowej w Windows 7 (czy to poprzez panel zmiany daty/czasu czy przez komendę cmd/date) "obowiązywała" ta nowa data od razu, bez potrzeby restartu komputera?


RE: Odświeżanie daty systemowej - irocket - 19.05.2014 07:54

U mnie bez problemu można zmienić i po kliknięciu OK zmienia mi datę.


RE: Odświeżanie daty systemowej - patemar - 19.05.2014 10:03

(19.05.2014 07:54)irocket napisał(a):  U mnie bez problemu można zmienić i po kliknięciu OK zmienia mi datę.

Nie chodzi mi o to, że pokazuje się nowa data - to oczywiste. Rzecz w tym aby po zmianie daty można było uruchomić program dostępny czasowo (trial) bez potrzeby restartu komputera po zmianie daty.


RE: Odświeżanie daty systemowej - thermalfake - 22.05.2014 22:20

To pisz od razu dokładnie o co chodzi i nie cytuj całościowo poprzednich postów
Chciałeś cofnąć datę aby nadal korzystać z triala. Świadomie próbujesz łamać postanowienia licencyjne do użytku oprogramowania obejmującego ograniczenia. Poza tym bez przeładowania rejestru systemowego tam gdzie aplikacja zapisała swoje ustawienia i pamięta od kiedy jest i ile czasu jej zostało, to nie możliwe czyli trzeba zrobić restart.