Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Czy Windows 7 będzie działać na takiej konfiguracji? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Czy Windows 7 będzie działać na takiej konfiguracji? (/czy-windows-7-bedzie-dzialac-na-takiej-konfiguracji-4054-t)



Czy Windows 7 będzie działać na takiej konfiguracji? - WicherBGC - 28.01.2010 21:06

Siemanko wszystkim! Mam takie pytanko czy poszłaby mi "siódemka"? Chodzi mi o to żebym mógł grać bez problemu w gry przynajmniej tak jak na XP:

Ram : 1GB Kingston 800 mhz / Mozliwość dokupienia 1-2 GB
Procesor : DualCore AMD Athlon 64 X2, 2300 MHz (11.5 x 200) 4400+
Płyta główna Asus M2V-MX SE (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Karta Graf :NVIDIA GeForce 8500 Gt
Dysk : Seagate 160 GB

Jeżeli coś jeszcze trzeba dopisać to pisać w temacie lub priv.


RE: Czy Windows 7 mi pojdzie - slump - 28.01.2010 21:12

Bez problemowo. Możesz instalować.


RE: Czy Windows 7 będzie działąć na takiej konfiguracji? - WicherBGC - 28.01.2010 21:14

A pójdą mi gry takie jak FM 2010, CS, FIFA 10?, Gta 4 mi działało na minimalach to czy będzie dzialalo na 7?


RE: Czy Windows 7 będzie działąć na takiej konfiguracji? - slump - 28.01.2010 21:19

Niestety nie gram, więc nie mogę tego pewnie stwierdzić. ale jeśli będziesz miał wszystkie aktualne sterowniki to nie powinno być problemu. System będzie Ci chodzić stabilnie ale już gry to zależny ile ramu będziesz miał ( bo 1 GB to mało) i jaka masz kartę graficzną ( w sensie ilości vram, etc).


RE: Czy Windows 7 będzie działąć na takiej konfiguracji? - WicherBGC - 28.01.2010 21:21

Ram właśnie będę dokupywał gdzieś ze 2gb żebym się nie wieszał ;]
Karta :
Pamięć: 256MB
Szyna pamięci: 128 bit
Rodzaj pamięci: DDR3 16Mx32
Rodzaj złącza: PCI-E
D-SUB: Tak (przez przejściówkę)
TV-OUT: Tak
Złącze: 2x DVI (DVI-I)
Wielotorowość: Tak
CUDA, PureVideo HD


RE: Czy Windows 7 będzie działąć na takiej konfiguracji? - slump - 28.01.2010 21:24

Nie jest źle, grać będziesz mógł, czy na maksymalnych ustawieniach nie odpowiem, ale poczekaj z czasem ludzie na pewno Ci napiszą jak im te gry działają i jaki maja sprzęt.


RE: Czy Windows 7 będzie działąć na takiej konfiguracji? - WicherBGC - 28.01.2010 21:25

No dzięki bd czekał do soboty na pewno tylko mam dylemat bo jest wiele wersji "siódemki" na pewno biorę 32 bity;]


RE: Czy Windows 7 będzie działąć na takiej konfiguracji? - slump - 28.01.2010 21:28

Powiem Ci tak, na pewno nie najniższą, jeśli już musisz niskie to to Home Premium. Najlepiej professional. Wersja Ultimate nie wnosi za dużo i są to sprawy czysto techniczne więc wątpię aby były Ci one potrzebne.


RE: Czy Windows 7 będzie działać na takiej konfiguracji? - WicherBGC - 28.01.2010 21:31

Czyli polecasz professional? No zawsze pro był lepszy od Home;] a ultimate słyszałem, że ma właśnie dużo funkcji które dla mnie się nie przydadzą ;]


RE: Czy Windows 7 będzie działać na takiej konfiguracji? - StoProcent - 28.01.2010 21:53

CS i FM10 Ci pójdzie dobrze . Co do reszty to na minimalnych możesz mieć trudności aczkolwiek nie powiem . Uśmiechnięty


RE: Czy Windows 7 będzie działać na takiej konfiguracji? - WicherBGC - 28.01.2010 21:57

W Fifke 10 na pcie nie grałem ale fifka 09 na xpku działa pięknie. Nfs undercover na średnich leci nawet na max detalach ale troszkę przycina a słyszałem, że gry których nie otwiera Vista to siódemka tez nie otworzy;/


RE: Czy Windows 7 będzie działać na takiej konfiguracji? - StoProcent - 29.01.2010 00:50

Są jakieś programy czy coś takiego , przeryj forum , na 100 % było XP Loader czy coś takiego ... Gry na 99 % muszą działać chyba 1 % to stare badziewia ;] , trafi się program np. dla telefonów do sim locka , takiego cuda to 7 nie potrafi zajomać Cwaniak ,
Fifa 10 ma ładne wymagania , mi na Viście chodziła na full elegancko a z racji że to laptop to i tak raz na jakiś czas przycinka


RE: Czy Windows 7 będzie działać na takiej konfiguracji? - Inixi - 29.01.2010 09:00

Generalnie sprawdzone jest jedno:
Windows 7 instaluje się nawet, gdy maszyna ma tylko 256MB RAM, co do reszty sprzętu niestety nie wiem.

A jeżeli chodzi o gry to zaobserwowałem, że jeżeli tylko karta graficzna posiada obsługę DX10 to gry będą lepiej działały na Windows 7 (nawet z włączonym aero) niż na Windows XP.


RE: Czy Windows 7 będzie działać na takiej konfiguracji? - WicherBGC - 29.01.2010 22:17

A na tym sprzęcie co mam to bd mógł grać komfortowo w te gierki czy nie? Bo chodzi mi o to żeby nie utracić wydajności w grach ;]


RE: Czy Windows 7 będzie działać na takiej konfiguracji? - Siemaszek - 20.09.2010 15:35

Powinieneś dać rade ZacieszaczUśmiechnięty Ja niemam najlepszego sprzętu i działa wszystko bez zarzutu jedyna gra z jaką miałem problem to NFS Shift Smutny Ale reszta oke Uśmiechnięty