Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sterowniki do "dinozaurów" Lexmark i Mustek - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Sterowniki do "dinozaurów" Lexmark i Mustek (/sterowniki-do-dinozaurow-lexmark-i-mustek-4053-t)



Sterowniki do "dinozaurów" Lexmark i Mustek - petersik - 28.01.2010 20:14

Witam!

Jak w temacie - poszukuje sterowników pod Windows 7 x64 do drukarki Lexmark 1000 Color Jetprinter oraz do skanera Mustek ScanMagic 1200 UB Plus. Urządzenia pracują bez zastrzeżeń i spełniają moje wymagania więc nie chciałbym ich wymieniać tylko ze względu na system. Dodam jeszcze, że przeszukałem internet i nawet Google nie odpowiedziało poprawnie na moje pytanie może ktoś stąd będzie bardziej pomocny.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.


RE: Sterowniki do "dinozaurow" Lexmark i Mustek - Nostromo - 28.01.2010 21:32

Stare urządzenia podłączane przez USB do których nie ma sterowników przeznaczonych pod Windows 7, można używać w maszynie wirtualnej. Warto użyć do tego np. VirtualBox firmy Sun, do pobrania TU program darmowy i prosty w obsłudze. W skrócie: idąc za wskazówkami najpierw w wirtualnej maszynie instalujesz Windows XP, potem możesz zainstalować swoje urządzenie i używać go jak dotychczas.


RE: Sterowniki do "dinozaurow" Lexmark i Mustek - slump - 28.01.2010 21:43

Czy system w ogóle rozpoznaje te urządzenia?

Możesz jeszcze zastosować: Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada) . Najlepiej jeśli system wykrywa urządzenia skorzystaj z aktualizacji sterowników, jeśli nie to skorzystaj z identyfikacji nieznanego sprzętu.


RE: Sterowniki do "dinozaurow" Lexmark i Mustek - petersik - 28.01.2010 21:50

Nie system nie widzi w ogóle co to jest a jak ściągam domyślne urządzenia przez Windows update to tych urządzeń nie ma.
Zaraz sprawdzę co z tym programem i napisze czy działa.

Co do pisowni to szanownego moderatora odsyłam do wątku http://windows7forum.pl/trzymaj-pasek-zawsze-na-wierzchu-rozwiazany-t-4006.html tam jest wyjaśnione dlaczego pisze bez polskich znaków i akceptacja jednego z moderatorów... Pozdrawiam


RE: Sterowniki do "dinozaurow" Lexmark i Mustek - Nostromo - 28.01.2010 22:17

Tutaj chyba twoje stery do skanera Mustek ScanMagic 1200 UB Plus.


RE: Sterowniki do "dinozaurow" Lexmark i Mustek - petersik - 28.01.2010 22:58

Zaczynając:

co do porad slump'a strona http://Catalog.Update.Microsoft.com nie wykrywa w ogóle nazwy skanera nie widzi sterów tak samo się dzieje w programie DriverMax wszystko mam zainstalowane (według programu)

co do porady Nostromo odnośnie tworzenia virtualnego dysku instalacji na nim XP i odpalania drukarki spod niego to... hmmmm chyba jestem za głupi :/ albo potrzebuje bardziej rozbudowanego tutka Uśmiechnięty
a strona ze sterownikami do skanera jest płatna (znaczy pobranie) i koszt przekracza kupno nowych podzespołów Zadowolony
Chyba będę musiał sobie darować te urządzenia i zaopatrzyć się w nowe (bo systemu już nie zmienię Uśmiechnięty


RE: Sterowniki do "dinozaurów" Lexmark i Mustek - Nostromo - 28.01.2010 23:04

Hej, "co do porady Nostromo odnośnie tworzenia virtualnego dysku instalacji na nim XP i odpalania drukarki spod niego to... hmmmm chyba jestem za głupi :/ albo potrzebuje bardziej rozbudowanego tutka"...
Ciekawy sposób na rozwiązanie nie tylko twojego problemu w tutorialu frezjadg Tajna broń Windows 7 - tryb XP Mode, pozdrawiam


RE: Sterowniki do "dinozaurów" Lexmark i Mustek - slump - 28.01.2010 23:08

Jeszcze inna sprawa to zabawa i zobaczenie czy instalacja sterowników dla Visty lub XP w trybie zgodności z tymi systemami coś da. Jeśli takie sterowniki posiadasz spróbuj, a To co podał Nostromo, jeśli możesz z tego skorzystać wyeliminuje problem bez zabaw.


RE: Sterowniki do "dinozaurów" Lexmark i Mustek - petersik - 28.01.2010 23:14

Stery z XP nie trybią nawet w trybie zgodności a do Visty to nawet już nie było.
Zasysam to co poradził Nostromo, jest opisane ... hmmmmm powiedzmy dość jasno <LOL>
Ale sprawdzę już jutro bo raniutko trzeba wstać na 1/2 Australii Zadowolony
pzdr napisze jak sprawdzę.


PS nawet w opisie frezjadg jest opis Musteka wiec działać musi..
no i juz po zabawie niestety procesor nie obsluguje wirtualizacji...
dobra jutro jeszcze popytam google juz wiem czego szukac wiec moze cos znajde

pzdr
Witam ponownie!

Niestety nic mnie sie nie udalo dowiedziec od google chyba sobie daruje i kupie jakis nowszy sprzet... Dzieki za checi.

pzdr