Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nowy router i problem z konfiguracją. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Nowy router i problem z konfiguracją. (/nowy-router-i-problem-z-konfiguracja-40529-t)



Nowy router i problem z konfiguracją. - GGAcid - 16.05.2014 12:45

Witam. Wczoraj zamówiłem nowy router i dziś właśnie go dostałem. Zamówiłem go w celu rozprowadzenia internetu po domu. I nie mam pojęcia jak go podłączyć. Na dachu mam Accespoint. Od accespointa jeden bardzo długi kabel idzie ale nie do komputera tylko to takiego małego urzadzenia do której podłączam zasilacz i drugi kabel ethernet który prowadzi bezpośrednio do komputera. I teraz co podłączyć do routera? Próbowałem bezpośrednio kablem od Accespointa i próbowałem też tym drugim. Od routera drugi kabel ethernet podłączyłem do PC. Żeby internet działał na komputerze zawsze musiałem wprowadzać IP,Maskę,Bramę domyślną i DNS-y. Strona konfiguracji routera się otwiera i tam można coś konfigurować tylko nie wiem za bardzo co i jak. Prosiłbym o szybką pomoc. Nazwa routera to Tenda W316R.


RE: Nowy router i problem z konfiguracją. - Magnetar - 17.05.2014 10:50

Przewód, który idzie do AP oprócz danych dostarcza również zasilanie (POE - Power over Ethernet) tego przewodu nie ruszaj. Drugi kabel, który zwykle podłączasz do komputera podłącz do portu WAN routera. Port WAN ustaw na Dynamic IP. Komputery podłącz do portów LAN routera.


RE: Nowy router i problem z konfiguracją. - GGAcid - 17.05.2014 14:23

Działa. Dziękuję bardzo za pomoc Uśmiechnięty