Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? (/dmde-jak-zrobic-plyte-cd-bootowana-40361-t)



DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? - TRX12 - 03.05.2014 13:38

Jak zrobić płytę CD bootowaną z dmde, zamierzam zrobić kopię posektorową dysku.


RE: DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? - thermalfake - 03.05.2014 15:05

Szybciej znalazłem odpowiedź u wuja Google niż napisałbym posta na forum hehe
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330426.html


RE: DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? - TRX12 - 03.05.2014 15:52

Ten temat z Elektrody ćwiczę od wczoraj i nie daję rady Smutny ., wiem że migol jest dobry ale odnośniki dot. dyskietki są nie aktualne i nie mieści sie to na FDD.
Dlatego dyskietkę sobie odpuściłem, ten plik iso na CD ściągnąłem ( ten dla leniwych) ale nie umiem zrobić płyty bootowanej.
Wskazuję plik iso - nagraj ( astoburn + daemon tools) i nie wychodzi bootowana Smutny .


RE: DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? - thermalfake - 03.05.2014 19:37

Sam plik iso wystarczy wypalić - otworzyć nowy projekt płyty bootowalnej w jakimkolwiek programie do nagrywania (Nero, BurnerXP, Ashampoo, Infrarecorder itp), wrzucić iso i wypalić, nic więcej. Nie bawić się w żadne DT tylko normalnie zabootować płytę (ustawienie bios 1st device) albo boot menu z predefiniowanego klawisz funkcyjnego.
Przed chwilą jeszcze sprawdzałem innym sposobem i też działa
- obraz iso hirens boot cd http://www.hirensbootcd.org
- ściągnięty plik http://dmde.com/download/dmde-free-2.8.2.546-win32-gui.zip i rozpakowany na dysk

Wypalam iso w TC UP bez zbędnych udziwnien (plugin do Total Commander Ultra Prime dzięki czemu nie potrzebuję zaśmiecąjacego softu).
Uruchamiam płytę, wybieram MIniXP i wchodzę do katalogu gdzie rozpakowałem DMDE. Odpala exe'ka (nie instaluje się), wybieram język i mogę już sobie działać.


RE: DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? - TRX12 - 04.05.2014 12:52

(03.05.2014 19:37)thermalfake napisał(a):  Sam plik iso wystarczy wypalić - otworzyć nowy projekt płyty bootowalnej w jakimkolwiek programie do nagrywania (Nero, BurnerXP, Ashampoo, Infrarecorder itp), wrzucić iso i wypalić, nic więcej. Nie bawić się w żadne DT tylko normalnie zabootować płytę (ustawienie bios 1st device) albo boot menu z predefiniowanego klawisz funkcyjnego.
I tak zrobiłem w Astroburn. Następnie ustawiłem w biosie 1st CD i nic Smutny . Przy okazji, - mam płyte asusa P5Q-VM i nie ma klawisza do boot-u, w necie czytałem, że nie jestem w tym odosobniony. Wcześniej w Gigabytes F12 i bez problemu.
Nagraną płytę jw. mogę otwierać pod windows-em ale nie chce wystartować jako bootowana w dos-ie Smutny .


RE: DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? - thermalfake - 04.05.2014 12:56

Płytę sprawdź w innym napędzie. Jak wystartuje to masz uwalone bootowanie nośników - już się z tym niejednokrotnie spotkałem.


RE: DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? - TRX12 - 04.05.2014 12:56

Ten drugi sposób u mnie się nie sprawdzi. Mam jeden dysk 1 TB ten uszkodzony i nowy 1TB pusty bez systemu. Dlatego chciałem zrobić dyskietkę, albo dysk cd bootowany, aby nie wykorzystywać w ogóle dysków. Jak podajesz musiałbym wcześniej wrzucić rozpakowanego "dmde" na któryś z dysków a tego chyba nie mogę zrobić, bo one są 1:1 w pojemności
i nie będzie na to miejsca.

Sprawdzałem płytę w innym napędzie to samo. Przed chwilą włożyłem inną płytę bootowaną i odpala bez problemu Uśmiechnięty .
Gdybym kopiował spod Windowsa (migol pisał, że można) nie było by problemu.


RE: DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? - thermalfake - 04.05.2014 18:58

To weź sobie wrzuć hirensa na pena albo cd.


RE: DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? - TRX12 - 05.05.2014 11:14

Thermalfake miałeś rację Uśmiechnięty . Coś nie tak z botowaniem na tym komputerze, który przygotowałem do kopii posektorowej. Ta płyta dzisiaj w pracy na innym kompie normalnie bootuje Uśmiechnięty . Widocznie 2-gi domowy na którym sprawdzałem wczoraj też nie bootuje.
Jak można sprawdzić, przywrócić bootowanie?. Zrobiłem reset Biosu ale nic nie daje.
Dyski są podłączone do SATA, CD do IDE.


RE: DMDE- jak zrobić płytę CD bootowaną? - thermalfake - 05.05.2014 12:25

Podmienić na sprawną nagrywarkę albo skombinować pendrive, nie musi być duży.