Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Płyta z Windowsem nie bootuje - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Płyta z Windowsem nie bootuje (/plyta-z-windowsem-nie-bootuje-40348-t)



Płyta z Windowsem nie bootuje - FralTral - 02.05.2014 15:47

Witam, mam Lenovo G580. Kupiłem go z wgranym win 8.1
Ostatnio wgrałem sobie Win 7 i działało.Nie działała kamerka więc po pobierałem jakieś programy.Potem pojawił się błąd który uniemożliwiał mi wejście do komputera więc zrobiłem formata.. chciałem go zrobić. Bo przy rozpoczęciu botowania pojawia się ikona Paska który się ładuje z podpisem Microsoft Corporation. I ten pasek sięciągle ładuje i ładuje. Nawet gdy wyjmę płytkę to problem pozostaje gdy uruchomię komputer od nowa w normalny sposób to pojawia się ten sam pasek i cały czas się ładuje ale się nie uruchamia. Zna ktoś rozwiązanie na ten problem ?


RE: Problem z instalacją. - thermalfake - 03.05.2014 08:28

Przy starcie klawisz F12 (boot menu) i wybrać napęd do rozruchu. Mniej więcej coś takiego

[Obrazek: Boot-Menu.jpg]

Samo włożenie płyty nie uruchomi instalatora - domyślny rozruch jest z dysku na którym jest już bootloader. Gdyby go nie było (zupełnie czysty hdd) wtedy bios przeskakuje do kolejnego urządzenia z najwyższym priorytetem (najczęściej napęd).