Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zmiana języka za pomocą Windows Update - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Zmiana języka za pomocą Windows Update (/zmiana-jezyka-za-pomoca-windows-update-40075-t)



Zmiana języka za pomocą Windows Update - albertgalant - 12.04.2014 11:51

Cześć, nie wiem czy jestem w dobrym dziale jak coś prosze o przeniesienie. Problem polega na tym, że chce zmienić język w swoim laptopie. Po obejrzeniu poradnika otworzyłem Windows Update w celu wyszukania i zainstalowania pakietu językowego. Tu pojawia się problem. Program po prostu nie wyszukuje mi pakietów języków. Po kliknięciu w "check for updates" wyszukuje mi tylko 3 opcjonalne aktualizacje, nie tak jak w poradniku, który widziałem cała liste aktualizacji w tym bardzo dużo pakietów języka. Wie któs może jak rozwiązać ten problem ? Uśmiechnięty


RE: Windows Update języki - irocket - 12.04.2014 12:21

Pakiety językowe dostępne są tylko w wersji Ultimate / Enterprise. Chyba, że chcesz np język Syngaleski, to musisz mieć tylko angielską dowolną wersję. Listę masz tutaj: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/language-packs#lptabs=win7


RE: Zmiana języka za pomocą Windows Update - albertgalant - 12.04.2014 13:56

Dzieki za odpowiedź, czyli w mojej wersji nie mam co liczyć na język polski ?


RE: Zmiana języka za pomocą Windows Update - irocket - 12.04.2014 14:45

Nigdzie nie napisałeś, jaką masz wersję, jaki laptop, czy masz partycję recovery itd


RE: Zmiana języka za pomocą Windows Update - thermalfake - 12.04.2014 19:56

W części laptopów można spotkać się z opcją przy wykonywaniu recovery iż wybieramy język z jakim będziemy pracować jednorazowo. To są lapki przeznaczone na region sprzedażowy np Eeastern Europe EMEA (polski, czeski, rosyjski itp). Ale jak pisałem nie każdy taką możliwość ma.
Rozsądniejszym podejściem jest zainstalowanie docelowej wersji językowej z nośnika OEM (klucz ze spodu) a potem doinstalowanie sterowników i aktywacja. Nie jest to zabronione przez MS. Oczywiście przed tym trzeba wykonać sobie płyty przywracania fabrycznego systemu recovery. Po instalacji niefabrycznego systemu nie będziesz miał już możliwości powrotu przez wywołanie przywracania z dysku klawiszami funkcyjnymi.
Niektórzy radzą zrobić upgrade do Ultimate'a przez Anytime Upgrade (w Polsce niedostępny) ale kosztowo jest to nieopłacalne - lepiej już kupić za te 350zł nowa licencję polskiego Home Premium.