Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Maksymalne zużycie procesora - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Maksymalne zużycie procesora (/maksymalne-zuzycie-procesora-39929-t)



Maksymalne zużycie procesora - Servii - 01.04.2014 20:30

No więc mam taki mały problem. Nic nie robię na komputerze ,a zużycie procesora stoi na 100%.
Co mogę z tym zrobić ?
Czytałem inne tematy o podobnej tematyce ,ale co do komputerów to jestem lewy i mało co potrafiłem zrobić bez dokładniejszego wytłumaczenia co i jak.

Dodaje zdjęcie z procesami Click


RE: Maksymalne zużycie procesora - LadyInBlue - 01.04.2014 21:26

Czemu masz wyłączone aktualizację Windowsa?


RE: Maksymalne zużycie procesora - Servii - 01.04.2014 22:09

Wszystkie aktualizacje mi już ściągnęło , a jak miałem podobną sytuacje na XP to wyłączenie aktualizacji pomagało .


RE: Maksymalne zużycie procesora - thermalfake - 02.04.2014 11:11

Agent.exe cóż to jest jeszcze nie wiem.
Dlatego uruchom Process Explorer (dostępny z systinternals), posortuj zakładkę CPU malejąco. Pierwszy proces przeważnie to proces bezczynności (system idle process) mający wartość różnicy wykorzystania cpu. Kliknij dwukrotnie na Agent.exe i w zakładce Image pokaż na zrzucie ekranowym jego właściwości.

Edytka:
OK, już powiązałem z pulpitu
Battle.net Update Agent - to jest proces powodujący wysokie wykorzystanie CPU.
https://eu.battle.net/support/pl/bnet/wsparcie-techniczne
Nie wiemy od kiedy masz ten problem więc w Programach i funkcjach po zaznaczeniu pokazywania aktualizacji odinstalowałbym te ostatnie.
Jeszcze jest możliwość iż załapałeś infekcję ale to już do sprawdzenia przy wykorzystaniu podwieszonych informacji z działu Bezpieczeństwo.


RE: Maksymalne zużycie procesora - Servii - 02.04.2014 14:51

Zużycie 100% widnieje też bez włączonej aplikacji Battle.net , problem mam od samego początku. Komputer już skanowałem pare razy i wirusy wszystkie są wywalone ;/


RE: Maksymalne zużycie procesora - thermalfake - 03.04.2014 20:46

Ja nie pisałem o aplikacji Battle.net lecz o rezydującym procesie w tle czyli agentem aktualizacji battle.net