Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przenoszenie całego systemu na nowy dysk - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Przenoszenie całego systemu na nowy dysk (/przenoszenie-calego-systemu-na-nowy-dysk-39898-t)



Przenoszenie całego systemu na nowy dysk - wojtasm91 - 29.03.2014 20:52

Witam serdecznie nie wiem czy pisze to w dobrym dziale jeśli nie proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu. Do rzeczy mam 8 równych komputerów stacjonarnych z dyskami ssd 64GB. Mam do nich licencje na Windows 7 Home Premium x64. Na jednym z komputerów zainstalowałem system wraz ze sterownikami oraz niezbędnym oprogramowaniem. Podczas instalacji nie podawałem celowo klucza systemu oby nie było problemu. Teraz chciałbym przygotować obraz systemu na pendrivie i odtworzyć go na pozostałych komputerach na których są "surowe" dyski twarde. Mam do dyspozycji Acronisa w wersji 2011. Przygotowałem więc obraz całego dysku i odtworzyłem go na kolejnym komputerze wraz z MBR oraz partycja 100MB tworzoną przez system. Operacja przywracanie zakończyła się komunikatem że wszystko ok. Natomiast w momencie gdy system startuje następuje restart komputera i pojawienie się komunikatu o uruchomieniu narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania. Odpalenie tego nic nie daje. Co zrobiłem źle?


RE: Przenoszenie całego systemu na nowy dysk - thermalfake - 31.03.2014 20:57

Ręcznie wykonaj
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd

O sysprep słyszał ? Dużo czytania ale warto bo człowiek mądrzejszy
http://www.sevenforums.com/tutorials/286053-system-preparation-tool-use-customize-windows.html

Jeszcze taka mała dygresja. Tutaj nie masz wersji Professional czyli z możliwością podpięcia stacji do domeny. Ale jeśli ktoś by coś takiego chciał zrobić to broń boże niech nie klonuje dysków bo inaczej narobi sobie tylko więcej roboty. Kopiują się SID'y i podczas wpinania/korzystania z domeny mogą się dziać różne cudawianki. Profesjonaliści używają choćby usługę WDS na serwerze i potem dystrybuują przygotowane obrazy między komputery w sieci do instalacji. Gdybym miał każdą stacje przygotowywać ręcznie to bym się umordował. Instalacja oprogramowania z paczek msi z wykorzystaniem polityk gpo na stacjach i luzik.