Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 nie wykrywa DVD przy instalacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 nie wykrywa DVD przy instalacji (/windows-7-nie-wykrywa-dvd-przy-instalacji-3980-t)



Windows 7 nie wykrywa DVD przy instalacji - bakacz - 25.01.2010 16:17

Witam,
Wkładam płytkę od W7 do dvd ustawiam boot na napęd DVD ok. Wyskakuje jakieś tło z napisem mniej więcej w stylu przygotowanie do instalacji i nagle wyskakuje napis, że brak sterownika od napędu DVD. Wkładam płytę ze sterami ale ich tam tez nie znajduje. Dzwonię do LG w zapytaniu o stery i podaje model, na co kolo mi odpowiada, że nie ma teraz sterów na to Uśmiechnięty Wkurzony dzwonię do sklepu gdzie rok temu kupowałem kompa i pytam o napęd DVD który działa pod W7, na co koleś mi odpowiada, że nie możliwe żebym nie mógł zainstalować windy z tej przyczyny i coś mam w biosie nawaloneUśmiechnięty Przywróciłem oryginalne ustawienia biosu i dalej nic Uśmiechnięty

Płyta główna Asus P5Q Pro
Napęd DVD LG: HL-DT-ST DVDRAM GH20NS15
System Windows 7 Ultimate

+ dodam, że nie formatowałem dysku, tylko włożyłem płytkę do napędu - a na twardzielu mam dalej XP


RE: Windows 7 nie wykrywa DVD przy instalacji - slump - 25.01.2010 18:20

Prosiłbym o podanie dokładnego komunikatu błędu.

Masz kilka opcji:

Zapoznaj się i jeśli możesz to wykonaj zalecenie z :Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD (porada)

Jeśli z jakichś względów nie możesz tego zrobić napisz jakie to względy a postaramy się pomóc.

Jako obejście możesz spr uruchomić instalatora Windows 7 z poziomu Windowsa XP wchodząc na płytę DVD i wybierając setup.exe.


RE: Windows 7 nie wykrywa DVD przy instalacji - kalisz1955 - 17.02.2010 12:16

Mam taką samą nagrywarkę DVD ten sam model i u mnie wszystko chodzi, też zainstalowałem Windows 7 i ma wszystkie sterowniki, dlatego podejrzewam uszkodzenie twojej nagrywarki.


RE: Windows 7 nie wykrywa DVD przy instalacji - mareks77 - 18.02.2010 14:54

Bakacz.....Twój napęd jest chyba na SATA więc najpierw proponuję sprawdzić poprawność ustawień w Biosie.
Następnie jeśli to prawda co powiedziałem o SATA spróbuj pożyczyć sprawdzony jakikolwiek napęd (najlepiej IDE) od kolegi i sprawdź czy się zbotuje.
Czasem napędy czytają płyty CD a z DVD mają problemy, lub też istnieje odwrotna sytuacja co podczas botowania objawia się błędami odczytu i komunikatami w stylu (BŁĘDNY STEROWNIK).