Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Grupa domowa win7+win8.1 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Grupa domowa win7+win8.1 (/grupa-domowa-win7-win8-1-39751-t)



Grupa domowa win7+win8.1 - Arturro24 - 19.03.2014 19:14

Witam
Próbuję już kilka dni. Walczę na różne sposoby, czytam fora i nic. Posiadam 2 laptopy. Jeden win7 drugi win8.1. Chcę przesłać pliki/ foldery z win7 na win8, ale jest tego sporo, a dysku zewnętrznego nie mam. Dobrym pomysłem byłaby grupa domowa przez kabel lub wifi. Jakiś czas temu udało mi się na chwile połączyć oba komputery i przesłałem niewielką część. Nie miałem więcej czasu, więc resztę zostawiłem na później. Niestety "później" komputery się nie widziały. Tworzyłem nowe grupy, próbowałem przez wifi. Próbowałem utworzyć grupę na win8, połączyć kompy kablem, i potem dołączyć win7, ale nie mogę tego zrobić. Wyskakuje mi, że muszę zmienić lokalizację na dom. OK. Próbuję. Klikam na domek i robi się i robi. Po jakimś czasie okienko znika, ale nic się nie zmienia.
Jak ktoś ma pomysł to niech pisze. Nie wiem kompletnie co jeszcze mogę zrobić.
Pozdrawiam


RE: Grupa domowa win7+win8.1 - Magnetar - 19.03.2014 22:44

Lepiej jest ustanowić wspólną grupę roboczą niż domową ponieważ grupa robocza rozpoznawana jest przez inne systemy operacyjne, XP, linux itd.
Komputery będą się widzieć o ile będą spełnione warunki:

- będą należeć do tej samej podsieci - i tu pojawia się pytanie w jaki sposób komputery są połączone, jeżeli oba uzyskują dostęp do internetu za pośrednictwem tego samego routera to najprawdopodobniej będą.

- będą należeć do tej samej grupy roboczej.

- profil sieci powinien być "domowy/firmowy" - ustawienie takiego profilu spowoduje otwarcie portów zapory windows potrzebnych między innymi do udostępniania zasobów.

- powinno być włączone odnajdowanie sieci w tym profilu - otwiera kolejne porty, przy pomocy których system odnajduje inne komputery w sieci.

Jeżeli komputery korzystają z łączy mobilnych lub każdy z nich uzyskuje dostęp do internetu przy użyciu różnych łączy wcześniej należałoby je połączyć tunelem vpn, o ile dostawca nie blokuje możliwości odbierania połączeń przychodzących albo połączyć bezpośrednio kablem i pominąć internet, tym samym tunel.

Ustaw sobie własną grupę roboczą - oba muszą mieć tę samą - fabrycznie jest "workgroup" ale to oznacza że wszystkie fabryczne systemy należą do tej samej co nie zawsze jest pożądane - lepiej wymyśleć swoją.

Bezpośrednie połączenie kablem konfiguracja IP
http://windows7forum.pl/problem-z-niezidentyfikowana-siecia-lan-po-polaczeniu-laptopow-kablem-patch-29797-t?highlight=naprzemiennej

Udostępnianie zasobów:
http://windows7forum.pl/kwestia-bezpieczenstwa-przy-udostepnianiu-calych-partycji-w-sieci-lan-35546-t?highlight=prototyp


RE: Grupa domowa win7+win8.1 - Arturro24 - 21.03.2014 09:24

dzięki, spróbuję i dam znać czy działa.