Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem sieć niezidentyfikowana - brak dostępu do sieci/internetu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem sieć niezidentyfikowana - brak dostępu do sieci/internetu (/problem-siec-niezidentyfikowana-brak-dostepu-do-sieci-internetu-39741-t)



Problem sieć niezidentyfikowana - brak dostępu do sieci/internetu - Sylfka1992 - 19.03.2014 14:15

Witam, jestem nowa na forum. Zasadniczo radzę sobie z problemami w Win7, ale ten mnie przerósł. Smutny

Posiadam internet radiowy, antena połączona jest z modemem na strychu. Ten połączony jest z portem laptopa kablem sieciowym standardowym.

Od dwóch dni pojawia się problem z siecią. Obecnie korzystam z niestety wolnego internetu mobilnego, bo nie mam innej opcji. Zakłopotany

Kiedy włączam komputer, sieć mi się ładuje i identyfikuje jako Połączenie lokalne "Internet domowy" (karta sieciowa Relatek Ethernet RTL 1839/810x Family Fast Ethernet NIC) i sieć "Nazwa domu" (sieć domowa, skonfigurowana ręcznie, jak mam ustawione automatyczne DNS itp. nie działa - sugestia dostawcy). Cwaniak

Internet działa poprawnie 3-4 minuty, a następnie zmienia się na Sieć niezidentyfikowaną (ze statusem publicznym), wyskakuje znaczek ostrzegawczy i komunikat brak dostępu. Zdezorientowany Sieć niezidentyfikowana należy do Połączenia lokalnego "Internet domowy", które o dziwo, jak widać w "stanie" odbiera i wysyła dane i jest połączone. Wyświetlają się różne opcje brak dostępu do sieci lub do internetu, albo oba na raz.

Nie można zmienić sieci na domową. Nie ma jak. Dodatkowo, w kontrolerze sieci na pasku zadań nie można odnaleźć sieci "nazwa domu", chociaż w opcji "scalania sieci" ona jest ze statusem nieużywana.

Aby rozwiązać problem próbowałam:
- rozwiązać problem przez Windows (oczywiste, że nie działa)
- wyłączyć/włączyć i skonfigurować Zaporę Win7
- wyłączyć/włączyć i skonfigurować Avasta
- wyłączyć i włączyć komputer, uruchomić ponownie, zmienić użytkownika i inne off/on opcje
- zaktualizować sterownik karty sieciowej (sterownik aktualny)
- włączyć i wyłączyć kartę sieciową
- sprawdzić modem (działa)
- skonfigurować nowe połączenie/sieć
- zmienić ustawienia karty sieciowej, związane z zezwalaniem na jej wyłączanie
- sprawdzić usługi, które mogą zablokować dostęp (nie ma takich, nie działa)

Dbam o porządek w komputerze, Proszący toteż miałam standardowo dwa połączenia "Internet mobilny" i "Internet domowy" o nazwach sieci "T-mobile" i "nazwa domu". Sieci, jak i połączenia wyświetlają się prawidłowo w opcjach, oprócz tej z paska zadań (tak na marginesie, niewprawny użytkownik może się nieźle pogubić bo każde ustawienie jest w innym miejscu). Już naprawdę nie wiem, co może być przyczyną problemu. Smutny

Nic nie ściągam z Internetu, nikt nie ma dostępu do konfiguracji. Nie było zdarzenia, które mogłoby wpłynąć na zmianę czegokolwiek i powstanie problemu z siecią. Zniesmaczony

Bardzo proszę o pomoc bo Internet potrzebny mi jest do pracy, a za chwilkę wykorzystam limit nałożony na ten mobilny. Zdezorientowany
-


RE: Problem sieć niezidentyfikowana - brak dostępu do sieci/internetu - Magnetar - 19.03.2014 23:13

Sieć niezidentyfikowana najczęściej występuje w momencie braku komunikacji z bramą domyślną.
Sprawdź:
Jaki masz adres IP na interfejsie:
Kod:
ipconfig /all

Jaki jest adres bramy domyślnej.
Wywołaj bramę domyślną
Kod:
ping "adres IP" -t
niech przeleci kilkadziesiąt wywołań - zobacz czy są straty (to polecenie trzeba zatrzymać ręcznie CTRL + C )

- spróbuj na innym kablu jeśli to możliwe.

Na automatycznym ustawieniu musi działać - jeżeli nie działa to znaczy, że urządzenie nie działa prawidłowo lub nie jest prawidłowo skonfigurowane - głupia sugestia na odczepne.

Wklej wyniki komend to zobaczymy chociaż jakie są tam klasy adresów, jak się podłączasz do netu.