Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Botowalny pen robiony diskpartem nie startuje - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Botowalny pen robiony diskpartem nie startuje (/botowalny-pen-robiony-diskpartem-nie-startuje-39685-t)



Botowalny pen robiony diskpartem nie startuje - lejwoda - 14.03.2014 18:02

Zrobiłem botpena według
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bootowalny-pendrive-usb-z-windows-4163.html
Bios widzi pena ale nie startuje-Brak BOOTMGR
Próbowałem z czterema systemami z różnych stron i nic.
Czy ten sposób jest skuteczny czy to jakaś kicha?
Nie jestem specem więc szukam jakiegoś prostego sposobu,może-WinToFlash


RE: Botowalny pen robiony diskpartem nie startuje - irocket - 14.03.2014 18:35

Dużo zależy od sprzętu. Na praktykach miałem 2 pendrive'y zrobione w ten sposób. Nie zawsze z każdego startował każdy komp, tj jeden startował z pendrive A, inny z B, jeszcze inny z obydwu. Był też taki przypadek, że nie startował z żadnego (Operating system not found dla pendrive A oraz Missing operating system dla pendrive B). Poza tym od tak sobie nie można pobrać systemu (jedynie technetu / msdn itp jeżeli masz tam subskrypcję).


RE: Botowalny pen robiony diskpartem nie startuje - thermalfake - 15.03.2014 21:33

Brak bootmgr oznacza tyle co brak bootsectora startowego na penie zgodnego z systemami od Vista wzwyż.
Robiłeś przy okazji komendę
x:\boot\bootsect.exe /nt60 y:
x to litera napedu z płyta DVD, a y to litera pena.


RE: Botowalny pen robiony diskpartem nie startuje - lejwoda - 25.03.2014 08:07

Korzystam z penów-Intenso-8GB,Platinum-32GB i Toshiba-64GB( ten jest najnowszy i najszybszy ale nie akceptuje go diskpart i starsze lapy).
Jak mam wpisać komendę jeśli mam iso na pulpicie albo w archiwum 7-Zip?


RE: Botowalny pen robiony diskpartem nie startuje - thermalfake - 28.03.2014 00:38

Odpalić instalator z tej samej architektury 32 lub 64 z innej maszyny i wejść do winre klawiszami shift+f10 jak już się pojawi plansza do instalacji.
W inny sposób jeśli nie ma innego komputera i nie ma na nim Visty/7 to postawić maszynę wirtualną np na VMWare, VirtualBox itp wskazując podmontowany obraz iso i zrobić to samo co wyżej, jedynie sprawdzić jak nadawane są litery napędów w nim.