Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Przyspieszony czas w Windows 7 (rozwiazany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Przyspieszony czas w Windows 7 (rozwiazany) (/przyspieszony-czas-w-windows-7-rozwiazany-3966-t)



Przyspieszony czas w Windows 7 (rozwiazany) - marcintch - 24.01.2010 22:49

Witam serdecznie tytuł może wydać się enigmatyczny ale sprawa jak dla mnie jest dziwaczna. O tuż podczas instalacji Windows 7 jak i po niej wszystko jest przyspieszone 30x. Czas systemowy 1 minuta upływa w ciągu 2 sekund, wszystkie animacje flash na stronach WWW są przyspieszone i nikt nie umie doradzić co z tym fantem zrobić. Bardzo proszę o jakieś rady. Z góry dziękuję.


RE: Przyspieszony czas w Windows 7 - Inixi - 24.01.2010 23:02

Flash biosa, a jeżeli to nie pomoże to wymienić płytę główna lub procesor albo jedno i drugie.
Windows pobiera stan zegara z biosu i na tej samej zasadzie przestawia wskazówki, więc jak wszystko tak zapiernicza, to jest już problem sprzętowy.


RE: Przyspieszony czas w Windows 7 - marcintch - 24.01.2010 23:34

(24.01.2010 23:02)Inixi napisał(a):  Flash biosa, a jeżeli to nie pomoże to wymienić płytę główna lub procesor albo jedno i drugie.
Windows pobiera stan zegara z biosu i na tej samej zasadzie przestawia wskazówki, więc jak wszystko tak zapiernicza, to jest już problem sprzętowy.

Też o tym myślałem, ale wszystko działa poprawnie na windows XP i na linuksie z którego również korzystam. Takie dziwy występują tylko na Windows 7 i to jest zagadkowe. Bios jest też ok a przyspieszenie występuje już na etapie samej instalacji. Jeszcze jedno może jest to też ściśle z czasem związane ale format partycji 300 Gb trwał nie wiem 10 s.


RE: Przyspieszony czas w Windows 7 - Irek. - 24.01.2010 23:40

A W7 oczywiście legalny ?


RE: Przyspieszony czas w Windows 7 - marcintch - 24.01.2010 23:44

(24.01.2010 23:40)Irek. napisał(a):  A Windows 7 oczywiście legalny ?

Ściągnięty w momencie bumu na darmową wersje RC. Dobrze że nie pokusiłem się na kupno pełnej wersji bo bym się w tym przypadku przejechał.


RE: Przyspieszony czas w Windows 7 - Inixi - 24.01.2010 23:44

Podkreślam pytanie kolegi wyżej oraz odpowiedź:
tak, format w 10s jest możliwy, zeruje tylko pierwsze rejestry, zamiast wszystkich.


RE: Przyspieszony czas w Windows 7 - Irek. - 24.01.2010 23:46

Jeszcze jaka jest konfiguracja sprzętu ?
Skąd ściągnięta ta RC wersja?
Bo jeżeli nie od MS to zaczął bym od porządnego skanu dyskietki.


RE: Przyspieszony czas w Windows 7 - marcintch - 24.01.2010 23:49

(24.01.2010 23:44)Inixi napisał(a):  Podkreślam pytanie kolegi wyżej oraz odpowiedź:
tak, format w 10s jest możliwy, zeruje tylko pierwsze rejestry, zamiast wszystkich.

A co z poprawnym działaniem w przypadku linuksa albo XP?

Co do sprzętu:
procesor Athlon II x4 620
Płyta Asus M4A785TD-C EVO 785 G kompatybilna z W7 Rzekomo Zadowolony
Ram w ilości 4
Grafika Asus ENGTX260


Z M$ nagrałem ją trzy razy później się wkurzyłem i ściągnąłem z neta dwie czy nawet trzy wersje i efekt był taki sam.


RE: Przyspieszony czas w Windows 7 - Irek. - 25.01.2010 00:09

Nagrałeś obraz płyty ISO np.Nero?


RE: Przyspieszony czas w Windows 7 - slump - 25.01.2010 00:11

Nie słyszałem o takim problemie. A jak ustawisz zegar poprawnie, łącznie ze strefą czasowa i dokonasz synchronizacji czasu z times.windows.com to nic się nie zmienia?


RE: Przyspieszony czas w Windows 7 - Inixi - 25.01.2010 00:11

Zrób tak, po instalacji Windows 7 wyłącz komputer, odłącz od gniazdka komputer, poczekaj około 3 minut i włącz go ponownie.

Jeżeli to nie pomoże, to zrób to samo tylko, że jeszcze przełącz zworkę CMOSową na płycie, to jest tylko i wyłącznie kwestia płyty głównej.

A co z linuksem i XP? Niestety nie jestem jasnowidzem i nie potrafię stwierdzić jakie sztuczki magiczki wyprawiałeś ze swoim sprzętem, dlatego też nie odpowiem Ci na to pytanie.

slump, ja słyszałem o tym, a rozwiązanie jest stąd:
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/w7itprogeneral/thread/ccdc1365-e381-4270-b2e5-c90eb0087eea


RE: Przyspieszony czas w Windows 7 - marcintch - 25.01.2010 00:12

(25.01.2010 00:09)Irek. napisał(a):  nagrałeś obraz płyty ISO np.Nero?

Raz na pewno był na nero nagrywany. Z racji, że częściej korzystam z Ubuntu to jestem przyzwyczajony przez Brasero nagrywać. Efekt był zawsze ten sam :|
(25.01.2010 00:11)slump napisał(a):  Nie słyszałem o takim problemie. A jak ustawisz zegar poprawnie, łącznie ze strefą czasowa i dokonasz synchronizacji czasu z times.Windows.com to nic się nie zmienia?

Niestety nie. Zagadkowa sprawa.


Ironia losu użytkownicy Windowsa zazwyczaj borykają się z problemem jak go przyspieszyć Uśmiechnięty a ja jak na złość mam sytuacją zgoła odwrotną.
(25.01.2010 00:11)Inixi napisał(a):  Zrób tak, po instalacji Windows 7 wyłącz komputer, odłącz od gniazdka komputer, poczekaj około 3 minut i włącz go ponownie.

Jeżeli to nie pomoże, to zrób to samo tylko, że jeszcze przełącz zworkę CMOSową na płycie, to jest tylko i wyłącznie kwestia płyty głównej.

A co z linuksem i XP? Niestety nie jestem jasnowidzem i nie potrafię stwierdzić jakie sztuczki magiczki wyprawiałeś ze swoim sprzętem, dlatego też nie odpowiem Ci na to pytanie.

slump, ja słyszałem o tym, a rozwiązanie jest stąd:
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/w7itprogeneral/thread/ccdc1365-e381-4270-b2e5-c90eb0087eea

Bardzo dziękuje udało się Uśmiechnięty