Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Siec niezidentyfikowana... - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Siec niezidentyfikowana... (/siec-niezidentyfikowana-39123-t)



Siec niezidentyfikowana... - mieczyslaw - 11.02.2014 14:37

Witam..

Mam mały problem.. a mianowicie dzis rano właczajac PC wyswietlił mi sie komunikat "siec niezidentyfikowana" szukałem troche na ten temat, przegladajac mase tematów na roznych forach.. nic nie pomaga.. :\

Posiadam router TP LINK TD-W8901G., dostawca internetu jest nieszczesna neostrada...

Nie łaczy mnie z internetem, WiFi działa, lapek i telefony sie lącza..

Restartowałem TPC/IP, usuwałem w rejestrze ale nadal nic.. nawet pokusiłem sie o reinstall Win7

Coś podac etc. nie ma problemu..

Jakaś pomoc? powoli mnie to dobija.. Smutny


RE: Siec niezidentyfikowana... - irocket - 11.02.2014 15:10

Z żadnego urządzenia nie możesz połączyć się z Internetem? Jeżeli tak, to najprawdopodobniej mogłeś paść atakiem "hakerów", ze względu na dziurę w oprogramowaniu routera i Orange zablokowało dostęp. Jeżeli nie o to ci chodzi, to opisz dokładniej problem.


RE: Siec niezidentyfikowana... - thermalfake - 11.02.2014 15:38

Jaki atak hakerów skoro połączenia z innych końcówek działają ?
A najprostsza rzecz - ping na IP routera działa ? Ręczne wymuszenie profilu na sieć domową ?
Dowolne distro livecd może być hirens i sprawdzić kartę sieciową - mogła paść - niekoniecznie musi być całkowity brak połączenia.


RE: Siec niezidentyfikowana... - mieczyslaw - 11.02.2014 16:00

wiec tak, od orange dostałem 2-3 dni temu nowe DNS'y. Zmieniłem je no ale od tamtego czasu małe problemy z internetem.. ale nie o tym.

schemacik tego wyglada tak : moj komputer ------ siec niezidentyfikowana -----x----- internet.

Poszperałem troszke wiecej w komputerze i system diagnozuje mi problem jako :

• Karta sieciowa "Połaczenie lokalne" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP.

proboje wszystkiego pokoleji ale nic nie działa..

Nawet nie moge skonfigurowac nowego połaczenia lub sieci, nie wykrywa mi nic, kompletne 0!

thermalfake - co do padniecia karty sieciowej to jestem w 100 % przekonany ze nic z nią nie jest sprzet nówka sztuka..

ipconfig - [Obrazek: v6mr.png]


Ping na IP - pakiety stracone = 4, Odebrane = 0, Utracone = 4, niepowodzenie..


RE: Siec niezidentyfikowana... - thermalfake - 11.02.2014 17:23

Cytat:co do padniecia karty sieciowej to jestem w 100 % przekonany ze nic z nią nie jest sprzet nówka sztuka..

Nie mów hop. Najpierw sprawdź jak pisałem, w hirensie jest minixp.
No i potwierdziło się to o czym pisałem. Nie ma połączenia z bramą więc sieć jest niezidentyfikowana.
Nie ma tego ponieważ:
- nieodpowiedni sterownik LAN -> sprawdzić na stronie producenta płyty lub producenta układu;
- blokada firewall (związane z tym profile sieci nadają różne ustawienia dla firewalla, można testowo wyłączyć)
- blokada ruchu przez oprogramowanie antywirusowe/internet security
- uszkodzona karta sieciowa mimo, że mruga
Na koniec możesz sobie jeszcze przekonfigurować router na nowo po resecie i zaktualizować jego firmware.


RE: Siec niezidentyfikowana... - mieczyslaw - 11.02.2014 18:07

(11.02.2014 17:23)thermalfake napisał(a):  
Cytat:co do padniecia karty sieciowej to jestem w 100 % przekonany ze nic z nią nie jest sprzet nówka sztuka..

Nie mów hop. Najpierw sprawdź jak pisałem, w hirensie jest minixp.
No i potwierdziło się to o czym pisałem. Nie ma połączenia z bramą więc sieć jest niezidentyfikowana.
Nie ma tego ponieważ:
- nieodpowiedni sterownik LAN -> sprawdzić na stronie producenta płyty lub producenta układu;
- blokada firewall (związane z tym profile sieci nadają różne ustawienia dla firewalla, można testowo wyłączyć)
- blokada ruchu przez oprogramowanie antywirusowe/internet security
- uszkodzona karta sieciowa mimo, że mruga
Na koniec możesz sobie jeszcze przekonfigurować router na nowo po resecie i zaktualizować jego firmware.


A wiec tak :
Nieprawidłowy sterownik LAN - odpada, instalowany dzis po reinstallu systemu czyli o jakiejs 12 dzisiaj..
blokada firewall - wylączona, nic nie daje, cały czas to samo...
blokada przez antywirusa/internet security - nie uzywam antywirusów ( jak potrzebuje to zainstaluje.. tak jest mi zbyteczny na PC )
uszkodzona, komputer nowy wiec watpie, ale oczywiscie moge sie mylic... mryga :o u mnie swieci sie ciagiem..

a co do programy hirens jest to nie mozliwe w obecnej chwili, jak mowilem neostrada...