Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z długim zamykaniem systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z długim zamykaniem systemu (/problem-z-dlugim-zamykaniem-systemu-39085-t)



Problem z długim zamykaniem systemu - Yuri669 - 08.02.2014 21:19

Witam jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość, od pewnego czasu mam problem z komputerem otóż gdy używam komputera około dłużej niż godzinę system długo się zamyka tzw. zamyka się ok do momentu ze screen'em "trwa zamykanie systemu" i kółeczko kreci się około 2 min. Gdy np. włączę i wyłączę komputer od razu wszystko trwa około 5 sekund czyli tak jak przed powstaniem problemu. Prosił bym w o pomoc w zdiagnozowaniu co zaburza ten proces.
P.S w event viewer'rze mam cala masę ostrzeżeń o uruchomianiu i zamykaniu systemu lecz nie mogę odnaleźć winowajcy.
Dziękuję.


RE: Problem z zamykaniem systemu - irocket - 08.02.2014 21:32

Przeskanuj system Malwarebytes Anti Malware i / lub Eset Online Scannerem. Spróbuj odłączyć wszystkie urządzenia USB, powyłączać ręcznie część programów z zasobnika (obok zegara)


RE: Windows 7 - problem z długim zamykaniem systemu - Yuri669 - 08.02.2014 21:44

Mam zainstalowanego nortona i on nic nie wykrywa czy i tak mam zeskanować innym antywirusem? Wszystkie urządzenia USB odłączyłem i było tak samo a w zasobniku mam tylko stery od grafiki, dźwięku i antywirusa.


RE: Windows 7 - problem z długim zamykaniem systemu - irocket - 08.02.2014 21:49

MBAM'em możesz przeskanować. Pokaż też kompletny zrzut z programu CrystaDisk Info.


RE: Windows 7 - problem z długim zamykaniem systemu - Yuri669 - 08.02.2014 22:20

Zrobiłem pełne skanowanie mbam'em i wykrył 22 szkodników, natomiast nie wiem czy to zmieniło sytuacje z moim problemem (oprócz tego ze wywaliło syf z komputera) ponieważ ostrzeżeń dalej przybywa.
A to screen http://fotoo.pl/show.php?img=719009_untitled.png.html
EDIT: komputer dalej długo się wyłącza

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc??