Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja Windowsa po uprzednim usunięciu Ubuntu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja Windowsa po uprzednim usunięciu Ubuntu (/instalacja-windowsa-po-uprzednim-usunieciu-ubuntu-38976-t)



Instalacja Windowsa po uprzednim usunięciu Ubuntu - mati939 - 03.02.2014 12:24

Witam ma problem gdyż nie moge zainstalować Windowsa a mam Linuxa Ubuntu 13.10 i chce sam system Windows. Instalacja Windowsa musi przebiegać przez usb gdyż nie mam napędu :nokia booklet 3g
Nie chce instalować Windowsa obok linuxa chce mieć tylko Windows
Proszę o pomoc


RE: jak zainstalowac system windows na linuxie - Norbi - 03.02.2014 15:52

Masło maślane:
''Witam ma problem gdyż nie moge zainstalować Windowsa a mam Linuxa Ubuntu 13.10 i chce sam system Windows.''
A dalej piszesz"
''Instalacja Linuxa tak jak Windowsa musi przebiegać przez usb gdyż nie mam napędu.''
Zdecyduj się co chcesz w końcu zrobić?

Podczas instalacji Windows usuwasz partycje z Linuxem i tworzysz nowe według uznania pod Windows.
Popraw tytuł bo jest bez sensu.


RE: jak zainstalowac system windows na linuxie - mati939 - 03.02.2014 16:56

Sorki mój błąd Uśmiechnięty jak instaluje windows i przechodzę do instalcji i biorę rozpocznij instalację to zachwile wskakuje błąd i nic dalej zrobić nie mogę Uśmiechnięty nie mam wcześniej opcji o formatowaniu.


RE: jak zainstalowac system windows na linuxie - Norbi - 03.02.2014 16:58

Szklana kula mi się stłukła - wczoraj, Więc masz pecha bo nie widzę tych błędów.


RE: Blad instalacji Windows 7 - mati939 - 03.02.2014 17:27

Jutro napiszę jaki to dokładnie błąd bo pendrive zostawiłem w pracy. Z tego co mi się przypomina to wyskakuje że brak sterownika jakiegoś i że należy włozyc do napędu. Ale jutro napiszę dokładnie co jest napisane.


RE: Blad instalacji Windows 7 - Norbi - 03.02.2014 17:29

Żebys nie pisał posta pod postem to ja napiszę - ok, czekamy do jutra.


RE: Blad podczas instalacji Windows 7 - thermalfake - 03.02.2014 22:48

Nie mając żadnych partycji z danymi to można szybko i bez bólu załatwić skutecznym narzędziem do zarządzania dyskami z WInRE w instalatorze.
Tradycyjnie kiedy instalator pokaże już niebieskie okienko z rozpoczęciem instalacji to wciskasz Shift+F10 aby uruchomić konsolę i wyczyścić dysk z całej struktury logicznej (nie tylko partycji)
W niej wklepujesz
diskpart (chwilę czekasz)
list disk
select disk nr dysku fizycznego do wyczyszczenia
clean
exit

Restart instalacji i już możesz lecieć o ile ten sprzęt nie potrzebuje czegoś więcej np podania sterowników sata


RE: Instalacja Windowsa po uprzednim usunięciu Ubuntu - mati939 - 05.02.2014 22:49

Zmiana pendrive pomogła Uśmiechnięty