Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Usunięcie Ubuntu i zastąpienie go Windowsem XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Usunięcie Ubuntu i zastąpienie go Windowsem XP (/usuniecie-ubuntu-i-zastapienie-go-windowsem-xp-38862-t)



Usunięcie Ubuntu i zastąpienie go Windowsem XP - przonak007 - 27.01.2014 22:52

Witam

Czy mógłby mi Pan pomóc rozwiązać problem?.
Znajomy poprosił mnie żebym zainstalował mu nowy system operacyjny, z tym nie mam żadnych problemów , ale problem jest taki ze kolega ma dwa systemy operacyjne zainstalowane na komputerze. Jeden to ubuntu z hasłem (którego nie pamięta), a drugi to Windows XP Professional 32 bity bez hasła.

Moje pytanie to: Jak będę chciał zrobić w trakcie instalacji format dysku to ten format usunie mi oba systemy z komputera, czy wystąpi jakiś problem z tym ubuntu, jeśli nie pamięta się hasła?. Czy bez problemu zainstaluje nowy system?.


RE: usunięcie ubuntu i zastąpienie windowsem XP - Norbi - 27.01.2014 23:30

Wszystko zależy od tego którą partycję sformatujesz podczas instalacji nowego systemu. Nie napisałeś co za system będziesz instalował.


RE: usunięcie ubuntu i zastąpienie windowsem XP - przonak007 - 28.01.2014 07:23

będę instalował windows XP profesional 32 boty z servis pack 3


RE: Usunięcie Ubuntu i zastąpienie go Windowsem XP - Norbi - 28.01.2014 16:18

Ok, coś tam wiemy. Zacznij pisać poprawnie, to nie zapytaj.onet. Tak jak napisałem - jeśli zainstalujesz na partycji na której juz jest jakiś system to ten stary system usuniesz. Rozumiem że chcesz żeby Ubuntu został? Generalna zasada przy instalacji Windows i Linux jest taka że jako pierwszy instalujesz Windows a po nim Linux. To pozwala zaoszczędzić trochę czasu na późniejsze ewentualne przeróbki.


RE: Usunięcie Ubuntu i zastąpienie go Windowsem XP - irocket - 28.01.2014 16:53

Chce wywalić Ubuntu i zainstalować XP. Może być problem z usunięciem partycji z Ubuntu poziomu instalatora Win XP - nie wiem, czy wykryje partycję Ext. Najlepiej uruchomić ten XP co jest, następnie pobrać jakiś program do partycjonowania (np MiniTool Partition Wizard Home Edition) i albo:
a) usunąć partycję ext z Linuxem, utworzyć na tym miejscu nową NTFS
b) na partycji z Linuxem kliknąć prawym, wybrać Modify -> Change partition type ID -> wybrać 0x07 NTFS (powinno działać)
Później zainstalować system z płyty wcześniej formatując partycję.


RE: Usunięcie Ubuntu i zastąpienie go Windowsem XP - przonak007 - 01.02.2014 10:49

chce usunąć ubuntu, ale przy instalacji Windowsa wyskakuje mi taki błąd i instalacja przestaje działać:
http://zapodaj.net/3f55ae2a1dc5c.jpg.html
NIEWIEM CO MAM DALEJ ROBIĆ. PROSZĘ O POMOC.


RE: Usunięcie Ubuntu i zastąpienie go Windowsem XP - Norbi - 01.02.2014 18:56

Windows XP z SP 3 bez problemu widzi partycje Ext3 czy Ext4 jak również swap. Jeszcze raz płyta do napędu, uruchom instalację. Zobaczymy czy pokaże jakieś błędy.