Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z rozruchem systemu Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z rozruchem systemu Windows 7 (/problem-z-rozruchem-systemu-windows-7-38827-t)



Problem z rozruchem systemu Windows 7 - darkknight - 25.01.2014 22:22

siemanko, na forum jestem od dzisiaj. postanowiłem napisać, ponieważ nie mogę sobie poradzić z jednym problemem.

na moim laptopie Dell instaluję Windows 7 Home Premium x64 zgodnie z licencją. po pierwszej reinstalacji systemu pojawił się problem z rozruchem systemu. mimo tego, że system był jeden pojawia się manager rozruchu. normalnie po 30 sekundach bezczynności powinien się uruchomić - niestety aby przejść dalej trzeba wcisnąć enter. następnie po uruchomienie loga windows kiedy system się ładuje dzieje się to samo - system nie przejdzie dalej dopóki nie wcisnę jakiegoś przycisku na klawiaturze. początkowo myślałem, żeby spróbować ponownie zainstalować system od nowa, ale po reinstalacji problem dalej występuje. nie za bardzo wiem jak sobie z tym poradzić, a zarazem nie znalazłem żadnego rozwiązania w internecie, który u mnie by zadziałał.
myślicie, że problemem może być kopia Windowsa z której korzystam instalując system?

PS. dodam, że nie jestem jakoś bardzo biegły w sprawach komputerowych.

pozdr
Michał


RE: problem rozruchu systemu Windows 7 Home Premium x64 - thermalfake - 25.01.2014 23:13

W magazynie konfiguracji rozruchu (BCD) pewnie jest więcej jak jeden wpis. Domyślam, się iż mogłeś zainstalować np nieuważnie system na innej partycji. Ta instalacja nie jest domyślna więc jej po 30s nie wybiera. Co się dzieje zaraz po boot screenie nie wiem. Dobrze by było gdybyś nagrał proces rozruchu.
Jeśli chodzi o magazyn konfiguracji rozruchu proszę w wierszu poleceń (cmd) wpisać bcdedit i [enter] a zawartość zaznaczyć kopiując do schowka po czym wkleić na forum do znaczników code.


RE: problem rozruchu systemu Windows 7 Home Premium x64 - darkknight - 26.01.2014 10:14

niestety po wpisaniu bcdedit w wierszu polecenia pojawia sie komunikat:
"nie można otworzyć magazynu danych konfiguracji rozruchu. Odmowa dostępu"


RE: problem rozruchu systemu Windows 7 Home Premium x64 - irocket - 26.01.2014 11:42

Uruchom konsolę jako administrator.


RE: problem rozruchu systemu Windows 7 Home Premium x64 - darkknight - 26.01.2014 12:09

teraz zadziałało, proszę :
Kod:
Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C: \Windows\system32>bcdedit

Menedżer rozruchu systemu Windows
---------------------------------
Identyfikator              {bootmgr}
device                  partition=\Device\HarddiskVolume1
description             Windows Boot Manager
locale                  pl-PL
inherit                 {globalsettings}
default                 {current}
resumeobject            {b1ec8003-85e5-11e3-a64a-fb0c9eb9ab3b}
displayorder            {current}
toolsdisplayorder       {memdiag}
timeout                 30

Moduł ładujący rozruchu systemu Windows
---------------------------------------
Identyfikator              {current}
device                  partition=C:
path                    \Windows\system32\winload.exe
description             Windows 7
locale                  pl-PL
inherit                 {bootloadersettings}
recoverysequence        {b1ec8005-85e5-11e3-a64a-fb0c9eb9ab3b}
recoveryenabled         Yes
osdevice                partition=C:
systemroot              \Windows
resumeobject            {b1ec8003-85e5-11e3-a64a-fb0c9eb9ab3b}
nx                      OptIn

C: \Windows\system32>