Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z odinstalowaniem sterownika RAID (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Problem z odinstalowaniem sterownika RAID (rozwiązany) (/problem-z-odinstalowaniem-sterownika-raid-rozwiazany-3881-t)



Problem z odinstalowaniem sterownika RAID (rozwiązany) - ihatebuffering - 21.01.2010 19:32

Witam.
Ostatnio zaktualizowałem sterowniki poprzez DriverMax-a. Wszystko było ok dopóki nie zainstalowałem najnowszego sterownika RAID. Po tym stary dysk na ATA wyczytuje jak dysk SCSI (ale partycje są nie dostępne) i komp co jakiś czas dostaje zwiechy na minute (brak reakcji) . Chciałem odinstalować ten kontroler w menedżerze urządzeń lecz pasek stanu usuwania stoi w miejscu przez 20 min i nic się nie dzieje, próbowałem też w trybie awaryjnym. Zamieszczam screen-a z podglądu zdarzeń. Moje pytanie brzmi czy jest jakiś inny sposób na odinstalowanie tego lub podajcie nazwę jakiegoś programu służącego do tego.


[attachment=496]


RE: Problem z odinstalowaniem sterownika RAID - Lalik - 21.01.2010 19:52

A Driver maxem nie możesz go odinstalować?


RE: Problem z odinstalowaniem sterownika RAID - ihatebuffering - 21.01.2010 19:59

No nie bardzo Bo nawet jak zrobiłem backup to ster nadal zostaje. Kurde teraz co 4-5 min mam zwieche... Wszystko tylko nie format Zacieszacz

Najlepiej jak by usunąć ster do zera bo jest mi nie potrzebny ( nie mam raida) . A nie da się może usunąć go przez rejestr ?


RE: Problem z odinstalowaniem sterownika RAID - Lalik - 21.01.2010 20:06

(21.01.2010 19:59)ihatebuffering napisał(a):  No nie bardzo Bo nawet jak zrobiłem backup to ster nadal zostaje. Kurde teraz co 4-5 min mam zwieche... Wszystko tylko nie format Zacieszacz

Najlepiej jak by usunąć ster do zera bo jest mi nie potrzebny ( nie mam raida) . A nie da się może usunąć go przez rejestr ?

Zawsze najprostszy jest format Uśmiechnięty heheh ale spokojnie pomyślimy coś, Driver Clanera może próbowałeś ? Nie wiem czy działa pod 7 wieki tego nie używałam, może zainstaluj w trybie zgodności, poza tym, Driver.Genius.Professional ma opcję osuwania sterowników i na pewno działa pod 7. Próbowałeś to zrobić w trybie awaryjnym ? Spróbuj bo być może coś go trzyma i nie pozwala Cwaniak


RE: Problem z odinstalowaniem sterownika RAID - ihatebuffering - 21.01.2010 20:11

W trybie awaryjnym próbowałem usunąć przez menedżera i tak samo brak reakcji po 10 min i dłużej, Driver Cleaner też próbowałem ale on w ogóle nie wyszukuje tego sterownika jest tam tylko lista określonych sterowników prawie same grafiki. Zobaczę zaraz tego ,,geniusza'' i napisze jakie efekty.


RE: Problem z odinstalowaniem sterownika RAID - Lalik - 21.01.2010 20:16

Ok tylko spróbuj to DG usunąć w najlepiej w trybie awaryjnym ! Później cclanerem wyczyść system.


RE: Problem z odinstalowaniem sterownika RAID - slump - 22.01.2010 01:21

Ponowna instalacja sterownika w trybie zgodności. Na pewno jest dla Twojego Windowsa przeznaczony? Wersja i ilość bitów. Podaj linka do niego i zrób to co zasugerowałem. Jeśli nie pomoże będziemy myśleć dalej.