Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Po zainstalowaniu aktualizacji Windows nie chce się uruchomić - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Po zainstalowaniu aktualizacji Windows nie chce się uruchomić (/po-zainstalowaniu-aktualizacji-windows-nie-chce-sie-uruchomic-38791-t)



Po zainstalowaniu aktualizacji Windows nie chce się uruchomić - ivanek - 24.01.2014 07:46

Witam mam takie pytanie bo każdy kto pisze że mu się system nie uruchamia to może wejść do trybu awaryjnego itd. ja natomiast mam taki przypadek że wczoraj instalowały mi się aktualizacje bo instalowałem system od nowa i zostawiłem go w domu podłączonego do prądu i instalowały się bo było ich jakieś 123 aktualizacje. i po powrocie włączam komputer tylko logo DELL i bios się ładuje i przechodzi dalej i lipa... koniec czarny ekran i nic się nie dzieje, ani loga Windowsa nie ma nicc. F8 i F10 nie działa nic kompletnie nie działa. Co można zrobić? Można jakoś wystartować system?


RE: Po zainstalowaniu aktualizacji Windows nie chce się uruchomić - Nostromo - 24.01.2014 13:42

Być może to nie wina aktualizacji lecz...przerwa w dostawie prądu podczas Twojej nieobecności.
Jeżeli to laptop...
wychodzisz to oprócz podłączonego zasilania wkładaj też naładowaną baterię lub zatrzymaj aktualizacje.
Jeżeli to PC...
zadbaj o niezależne źródło zasilania.
Tyle mądrych rad (sam tego nigdy nie robię Cwaniak)

Pozostaje mieć nadzieję, że wystartuje z płyty z Windows'em, którą warto mieć na takie okazje i pozwala naprawić system kiedy inne środki zawiodą.


RE: Po zainstalowaniu aktualizacji Windows nie chce się uruchomić - thermalfake - 25.01.2014 23:58

Przywrócić system z wykonanych nośników przywracania lub gotowca jeśli to seria biznesowa (latitude/vostro/precision) lub partycji recovery bądź postawić raz jeszcze jeśli to system oem sklepowy tzw retail jeśli system już nie wstanie.
http://www.dell.com/support/troubleshooting/us/en/19/KCS/KcsArticles/ArticleView?docid=DSN_362066

W przypadku niefabrycznego systemu dobrze wykonać kopię zapasową (obraz systemu) zaraz po postawieniu wraz z sterownikami aby mieć ewentualnie do czego wrócić i nie musieć robić wszystkiego od początku.
Zacznij od instalowania SP1 jeśli go nie ma, potem od aktualizacji krytycznych. Resztę zostaw sobie na sam koniec.