Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Niechciana zmiana operatora internetu mobilnego - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Niechciana zmiana operatora internetu mobilnego (/niechciana-zmiana-operatora-internetu-mobilnego-38701-t)



Niechciana zmiana operatora internetu mobilnego - lejwoda - 20.01.2014 17:06

Ponieważ pracuję w DE i często się przemieszczam korzystam najczęściej z mobilnego netu Aldi Talk(Eplus).Ostatnio chciałem sobie polepszyć i zainstalowałem sterownik który okazał się instalatorem Play Online.To co w lapie wykasowałem,ale play siedzi też w ruterze.Gdy instal.się na innym lapie mam Playa zamiast Eplus.Czy można jakoś wyciąć Playa z routera i zamienić go oryginalnym oprogramowaniem?.Router to Huavei 4.20.07.
DziękiSmutny


RE: Niechciana zmiana operatora mobil-netu - LadyInBlue - 20.01.2014 17:17

Operator mobilnego netu zależy od użytej karty SIM, a nie aplikacji dostępowej Zadowolony


RE: Niechciana zmiana operatora mobil-netu - Maxim128 - 20.01.2014 17:52

Poczytaj wpierw o routerach i sieciach komputerowych. Nieważne jest, jaki masz program, a jaka karta siedzi w routerze.


RE: Niechciana zmiana operatora mobil-netu - lejwoda - 20.01.2014 18:35

Może inaczej.Wiem na czym to polega,tylko może źle objaśniłem.
W tej chwili gdy montuje mobil router(web stick) na jakimś lapie mam Play Online zamiast Aldi Talk(Eplus),Obojętnie jaka karta jest w środku on obsłuży każdą kartę-ale-za parę dni(najpóźniej) nie ma kasy na karcie.A mnie chodzi o to co zrobić żeby na ten mobil web stick wróciło oryginalne oprogramowanie(Aldi Talk) które obsługuje kartę Eplus za 15 Eu i 5 GB na miesiąc.?


RE: Niechciana zmiana operatora internetu mobilnego - peciaq - 20.01.2014 20:27

Przecież router nie instaluje własnego oprogramowania. Błędny software ma prawo być tylko tam, gdzie ty zainstalowałeś ten błędny sterownik, a rozwiązaniem tego jest odinstalowanie go/przywrócenie systemu do poprzedniego stanu.


RE: Niechciana zmiana operatora internetu mobilnego - thermalfake - 20.01.2014 21:24

To nie jest żaden router (kłaniają się podstawowe pojęcia) tylko normalny modem 3g usb.
Dongle o nazwie Medionmobile web stick (Model: s4113).
To urządzenia działa również jako pamięć flash i na nim jest fabryczne oprogramowanie w formie paczki - klient do łączenia plus sterownik. Co z tym zrobiłeś w międzyczasie nie wiem.
Tu masz wszystko od A-Z
http://infoneto.blogspot.com/2012/01/httpwwwbankierplwiadomosceuropa.html


RE: Niechciana zmiana operatora internetu mobilnego - lejwoda - 21.01.2014 08:04

Sytuacja wygląda tak
[Obrazek: fbf86d5d2716e0c9m.jpg]
Problem tkwi w tym że nie mogę z tego mobil web stick (G) usunąć play online i wstawić oryginału
ani sformatować jako dysku
ani odinstalować,
ani skasować
np Hard DiskLLFT wogóle go nie widzi
Chyba że jest jakiś program do usuwania takich rzeczy.