Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak mozliwości regulacji jasności ekranu. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak mozliwości regulacji jasności ekranu. (/brak-mozliwosci-regulacji-jasnosci-ekranu-38391-t)



Brak mozliwości regulacji jasności ekranu. - JacekSol - 04.01.2014 16:21

Witam. Z racji że jestem nowy na forum, witam Szanownych Forumowiczów i proszę o wyrozumiałość.

Posiadam Asusa G53JW z Win7 64 bit Home Premium i od (podejrzewam) jednej z ostatnich aktualizacji systemowych nie mam możliwości regulacji jasności ekranu za pomocą klawiszy skrótu (FN+F5/F6) ani także z poziomu Opcji zasilania. Jest to dość uciążliwe ponieważ dużo pracuję wieczorami a ekran na maxa świeci po oczach. Próbowałem już przeinstalowywać sterowniki karty graficznej na starsze (te na których na pewno wszystko jeszcze działało) ale nie pomogło, przeinstalowywałem też różne aplikacje od Asusa (np. Power4Gear Hybrid która wcześniej miała opcję regulacji jasności a teraz suwak jest nieruchliwy)
Przeszukałem już Wujka Google oraz część tego Szacownego Forum, ale niestety nic podobnego, albo nic pomocnego i rozwiązującego mój problem nie znalazłem, dlatego więc postanowiłem stworzyć nowy post.

Ps. Dodam jeszcze że w Opcjach zasilania przy zmianie ustawień planu nie ma suwaków (które były tam jeszcze niedawno) które pozwalały na regulację jasności ekranu przy edycji planu zasilania.

Pozdrawiam, Jacek.


RE: Brak mozliwości regulacji jasności ekranu - peciaq - 04.01.2014 16:40

Jest taka aplikacja, bez której np. przycisk WIFI nie działa. Dostępna powinna być na stronie producenta laptopa w dziale Downloadu sterowników. Aktualizacja tego sterownika powinna naprawić problem z kombinacjami Fn i przycisków funkcyjnych.


RE: Brak mozliwości regulacji jasności ekranu - JacekSol - 04.01.2014 17:18

Niestety, żadna aplikacja którą znalazłem na stronie poświęconej G53/Win7 nie zadziałała (już to wczoraj przerabiałem), to wygląda tak jakby Winda ograniczyła dostęp do regulacji wyświetlacza.


RE: Brak mozliwości regulacji jasności ekranu - peciaq - 04.01.2014 17:20

No dobra, a to się stało tak nagle? Nie było nic instalowane bezpośrednio przed tym, jak zaczął występować problem? Może proste Przywracanie systemu załatwi sprawę?


RE: Brak mozliwości regulacji jasności ekranu - JacekSol - 04.01.2014 17:27

Nie instalowałem nic już od jakiegoś czasu, jedynie aktualizacje Windy które przyszły z sieci. Ostatnio kiedy regulowałem jasność to jeszcze działało dobrze, pod koniec Grudnia. Wczoraj wieczorem dopiero zauważyłem że nie działa.

Ps. Przywróciłem system do 27 Grudnia bo wcześniej to już historia z początku zeszłego roku.

Ps'. Pomogło, rozwiązaniem było tak jak Kolega pisał ponowne zamontowanie jakiegoś softu dedykowanego (ASUS Configuration Utility).
Dzięki kolego, wdzięczny jestem za pomoc.


Brak mozliwości regulacji jasności ekranu (rozwiązany) - peciaq - 04.01.2014 17:51

Cała przyjemność po mojej stronie.

Wątek rozwiązany.