Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Toshiba Satellite A660 nie włącza się; co może być przyczyną? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Toshiba Satellite A660 nie włącza się; co może być przyczyną? (/toshiba-satellite-a660-nie-wlacza-sie-co-moze-byc-przyczyna-38218-t)



Toshiba Satellite A660 nie włącza się; co może być przyczyną? - Isia - 27.12.2013 20:29

Posiadam laptopa Toshiba Satellite A660-121. Mam z nim spory problem.... Kiedy leży w jednym miejscu jest wszystko ok natomiast, gdy go przenosze gdzieś coś sie z nim dzieje i przy próbie włączenia po prostu nie działa. Wyskakuje wówczas od razu tylko biały kursor w lewym górnym rogu na czarnym tle, poza tym nic sie nie dzieje. Jedyna metoda aby go uruchomić to są kombinacje typu potrzasanie nim lub pukanie w prawy dolny róg laptopa tj w okolicach dysku twardego. Czasem musze naprawde sporo się namęczyć żeby się załączył Smutny Co może być nie tak? Czy to może być wina dysku twardego? Dodam jeszcze, że to z pewnością nie jest wina żadnych gier ani programów bo korzystam tylko z intenetu.


RE: Laptop toshiba satelliete A660 nie włącza się. Co może być przyczyną? - Nostromo - 27.12.2013 20:55

Laptop na gwarancji, czy po?
Od kiedy(jak długo) tak masz?


RE: Laptop toshiba satelliete A660 nie włącza się. Co może być przyczyną? - Isia - 27.12.2013 22:39

Laptop ma ponad 3 lata także już jest po gwarancji. Zaczeło mi się tak dziać jakiś rok temu.


RE: Laptop toshiba satelliete A660 nie włącza się. Co może być przyczyną? - LadyInBlue - 27.12.2013 22:57

Ściągnij program CrystalDiskInfo [np stąd KLIK] i pokaż tu screena z analizy dysku.


RE: Laptop toshiba satelliete A660 nie włącza się. Co może być przyczyną? - thermalfake - 27.12.2013 23:28

CDI nie robi skanu powierzchni tylko smart'a a to też trzeba wykonać. Zresztą dla przypomnienia powiem, że Win 7 też ma monitoring smarta i jeśli jakieś parametry zaczną odbiegać wtedy pojawi się chmurka o jak najszybszym wykonaniu kopii danych.
Niemniej ja podejrzewam typowe uszkodzenie sprzętowe. Na odległość nie zdiagnozuję ale wydaje mi się, że słowo klucz przy tych awariach to "przenoszenie laptopa". Być może na płycie głównej są jakieś mikropęknięcia ścieżek/bga które uniemożliwiają poprawne uruchomienie np problem mostka, kontroler nie wykrywa dysku, nie reaguje na power przez jakiś czas. Niejednego lapka rozebrałem i tylko te biznesowe z górnej półki mają naprawdę trwałe solidne kadłubki (obudowy). Reszta ma szajsowe plastiki, które poddają się większym/mniejszym odkształceniom a przy przenoszeniu całość "pracuje" wraz z płytą główną bo nie ma odpowiedniej sztywności.
Byłem nawet kiedyś świadkiem w autoryzowanym gwarancyjnym serwisie Toshiby jak chłopu odrzucili po którejś naprawie gwarancję kiedy pokazał na prośbę pokazał jak otwiera i przenosi nieprawidłowo lapka.
Sprzęt trzeba zanieść/wysłać na wycenę do profesjonalnego serwisu z dobrymi opiniami.

Cytat:Jedyna metoda aby go uruchomić to są kombinacje typu potrzasanie nim lub pukanie w prawy dolny róg laptopa tj w okolicach dysku twardego.

Takim postępowaniem jeszcze szybciej dobijasz ten sprzęt. Tak nie wolno robić z jakimkolwiek elektronicznym i wrażliwym sprzętem.