Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Samsung Recovery Solution 5 a formatowanie dysków - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Samsung Recovery Solution 5 a formatowanie dysków (/samsung-recovery-solution-5-a-formatowanie-dyskow-38198-t)



Samsung Recovery Solution 5 a formatowanie dysków - nex7pro - 26.12.2013 10:52

Witam.
Niestety doprowadziłem system do ruiny, dysk c można spokojnie formatować, ale na partycji d mam zdjecia, filmy i nie chce tego kasować. A zgrać się chyba nie da bo w systemie nie ma napisów pod folderami, nie ma startu, godziny, daty, nic w moim komp nie ma. A jak się jakiś folder otworzy to blue screen. Czy jak zrobie recovery całkowite przywrócenie to partycja d ( która była wydzielona z jednego dysku c na początku) też ulegnie skasowaniu?


RE: Samsung recovery solution 5 i format - irocket - 26.12.2013 11:23

Możesz nagrać na płytę / pendrive'a Hiren's Boot CD i z poziomu Mini XP tam znajdującego się skopiować pliki. Poszukaj poradników. Czasem może usunąć obydwie partycje i stworzyć jedną C:, ale pewnie będzie można wybrać, jak przywrócić.


RE: Samsung recovery solution 5 i format - nex7pro - 26.12.2013 11:43

Wygląda obiecująco. Dziala na win7? Moge go zainstalować na pen drive na innym kompie a odpić na tym niedziałającym? W jaki sposób zgram tam dane (i na co) z partycji d?


RE: Samsung recovery solution 5 i format - irocket - 26.12.2013 12:00

Wczytuje się zamiast systemu, nie rusza dysku. Utworzyć na innym kompie, potem zbootować (uruchomić) zaraz po włączeniu komputera (zwykle f9 albo f12 jest boot menu). Dane można zgrać na inny dysk, komputer (przez LAN się powinno dać).
W sumie to poczytaj to: http://windows7forum.pl/jak-zrobic-reinstalke-systemu-za-pomoca-samsung-recovery-solution-18749-t


RE: Samsung recovery solution 5 i format - nex7pro - 26.12.2013 14:11

Ok. Pomogłeś. Rozeznałem się w temacie. Usb zrobie bo w necie jest dużo na ten temat

Ostatnie i zamykam. Czy jak wypale płytę to w biosie mam przestawic ustawienia na naped w pierwszej kolejności?


RE: Samsung recovery solution 5 i format - irocket - 26.12.2013 14:30

f9 albo f12 powinno być boot menu, gdzie możesz wybrać z czego startuje. ale jak chcesz, to może się przydać kiedyś cd jako pierwsze


RE: Samsung recovery solution 5 i format - thermalfake - 26.12.2013 16:09

Ustawienia rozruchu w biosie sobie zostaw jak są. Na jednorazową nieplanową zmianę rozruchu wystarczy szybkie boot menu z klawisza Esc (jednokrotne tapnięcie po odpaleniu maszyny).