Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Po przeinstalowaniu systemu operacyjnego nie wykrywa on karty sieciowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Po przeinstalowaniu systemu operacyjnego nie wykrywa on karty sieciowej (/po-przeinstalowaniu-systemu-operacyjnego-nie-wykrywa-on-karty-sieciowej-38186-t)



Po przeinstalowaniu systemu operacyjnego nie wykrywa on karty sieciowej - LajfIsBrutal - 24.12.2013 23:47

Witam.
Posiadam laptopa Acer Aspire E1-571G.
Wczoraj odinstalowałem system Windows 8 i zainstalowałem Windows 7. Wszystko działało poprawnie ale nie mogłem połączyć się z internetem. Szukałem rozwiązania na różnych stronach ale nic nie pomagało.
Dane laptopa :
°Intel Core i3-2328M (2.2GHz , 3MB l3 cache )
° NVIDIA GeForce Gt 620M with 1 Gb Dedicated RAM
°15.6" HD LED LCD
° DVD-Super Multi DL drive
° 4GB DDR3 Memory
° Acep Nplify 802.11b/g/n
°500 GB HDD
W menadżerze urządzeń w ogóle nie pokazuje mi zakładki Karty Sieciowe. A w Centrum Sieci i Udostępniania nie wykrywa tej karty.
Proszę o jak najszybszą pomoc Uśmiechnięty
Z góry dziękuje i pozdrawiam .


RE: Po przeinstalowaniu systemu operacyjnego nie wykrywa on karty sieciowej. - irocket - 25.12.2013 09:53

Zainstalowałeś sterowniki? Jak nie, to pewnie jest karta w Inne urządzenia


RE: Po przeinstalowaniu systemu operacyjnego nie wykrywa on karty sieciowej. - LajfIsBrutal - 25.12.2013 14:29

(25.12.2013 09:53)irocket napisał(a):  Zainstalowałeś sterowniki? Jak nie, to pewnie jest karta w Inne urządzenia

Przed chwilą w Menadżerze Urządzeń włączyłem opcje Pokaż Ukryte Urządzenia i pokazało mi się to.
[Obrazek: m72h.png]


RE: Po przeinstalowaniu systemu operacyjnego nie wykrywa on karty sieciowej. - irocket - 25.12.2013 15:25

W sieciówkach nie ma nic ciekawego, a to co najważniejsze (inne urządzenia) jest ukryte. Widzę, że nie masz sterowników do karty graficznej i/lub nie wykonałeś Indeksu wydajności systemu (brak Aero)


RE: Po przeinstalowaniu systemu operacyjnego nie wykrywa on karty sieciowej. - LajfIsBrutal - 25.12.2013 19:20

(25.12.2013 15:25)irocket napisał(a):  W sieciówkach nie ma nic ciekawego, a to co najważniejsze (inne urządzenia) jest ukryte. Widzę, że nie masz sterowników do karty graficznej i/lub nie wykonałeś Indeksu wydajności systemu (brak Aero)

Mógłbyś mi wyjaśnić co znaczy : wykonanie indeksu wydajności systemu ?
A w innych urządzeniach mam
Kontroler Ethernet
Kontroler sieci

Więc do WiFi do którego mam sterowniki szukać ?
I czy mógłbyś mi podać link to tych sterowników ? Byłbym wdzięczny
A to zrzut z Menedżera
[Obrazek: wrg5.png]


RE: Po przeinstalowaniu systemu operacyjnego nie wykrywa on karty sieciowej. - thermalfake - 25.12.2013 19:28

W poniższym linku masz wszelkie sterowniki zarówno dla Win 7 jak i win 8. Zwróć tylko uwagę jaki system operacyjny jest wybrany w danym momencie
http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers/4242;-;Aspire%20E1-571G

Kontroler sieci Ethernet to potocznie mówiąc Lan.
Do wifi są 4 rodzaje sterowników. Jak klikniesz na właściwości nierozpoznanego urządzenia poszukaj jaki ma identyfikator sprzętowy i wg niego będzie wiadomo jakiego producenta jest ukłąd wifi i jaki konkretnie sterownik zainstalować (bez chybił trafił).
Indeks wydajności systemu - http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/features/windows-experience-index


RE: Po przeinstalowaniu systemu operacyjnego nie wykrywa on karty sieciowej. - LajfIsBrutal - 25.12.2013 20:23

Dzieki Wielkie thermalfake !

Temat mozna zamknąć Uśmiechnięty


Po przeinstalowaniu systemu operacyjnego nie wykrywa on karty sieciowej. (rozwiązany) - LadyInBlue - 25.12.2013 20:52

Wątek rozwiązany.