Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak odróźnić potrzebne aktualizacje od niepotrzebnych? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak odróźnić potrzebne aktualizacje od niepotrzebnych? (/jak-odroznic-potrzebne-aktualizacje-od-niepotrzebnych-38006-t)



Jak odróźnić potrzebne aktualizacje od niepotrzebnych? - lejwoda - 15.12.2013 19:13

Stary laptop.Zainstalowałem XP.Ale właśnie wyczytałem że jego miesiące są policzone.Ponieważ wcześniej była na nim preinstalowana 7-ka legal ale pusta a ja miałem i tak kupioną nówkę 7-kę więc przeszłem do instalki.Ponieważ system podczas instalacji ciągle miał jakiś problem,wsadziłem dysk do nowego lapa zainstalowałem 7-kę i przełożyłem na wapniaka.Wszystko działa i jest ok.Problem zaczął się gdy włączyłem automatyczną aktualizację,i od tej pory codziennie proponuje mi aktualizację wielkości od 50 do 70 MB(Co będzie do nowego roku?) Nie korzystam z Firewalla i Explorera i mam je wyłączone ale jak wyczytałem aktualizacje i tak są pobierane.Jak mogę się dowiedzieć czego dotyczy aktualizacja skoro nie mogę jej otworzyć a tylko zainstalować lub skasować?Smutny


RE: Jak odróźnić potrzebne aktualizacje od niepotrzebnych? - shall - 17.12.2013 16:12

Może to są aktualizacje do systemowego np. Windows Defendera i innych tego typu pseudo programów?


RE: Jak odróźnić potrzebne aktualizacje od niepotrzebnych? - Maxim128 - 17.12.2013 17:19

Daj instaluj tylko krytyczne poprawki. Resztę można odpuścić.

PS Nie instaluj KB 971003 Zacieszacz


RE: Jak odróźnić potrzebne aktualizacje od niepotrzebnych? - lejwoda - 26.12.2013 10:10

Dzięki będę się teraz baczniej przyglądał co mi wrzucają.No i zmieniłem aktualizację z automatu na raz dziennie.Chociaż ostatnio zniknął mi polski więc ściągnąłem aktual.językową i chociaż zaznaczyłem tylko polski to i tak wpakowali mi ponad 500 MB aktual.językowych,no ale to akurat łatwo usunąć.
Próbowałem jeszcze badziewiem z Microsowtu,ale usuwa tylko te na których miejsce są już nowe aktualizacje.
Dla mnie temat jest klar.Dzięki.


RE: Jak odróźnić potrzebne aktualizacje od niepotrzebnych? - irocket - 26.12.2013 10:44

Lepiej ustaw, żeby powiadamiało jak są nowe aktualizacje, ale żebyś mógł wybrać które pobrać i zainstalować. Sprawdź oczyszczanie dysku, może tam być pozycja Windows Update - oczyszczanie. Usunie stare i niepotrzebne dane aktualizacji