Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie widać dysku przy instalacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nie widać dysku przy instalacji (/nie-widac-dysku-przy-instalacji-3794-t)



Nie widać dysku przy instalacji Windows 7 - kitus94 - 18.01.2010 22:03

Witam,
Mój problem polega na tym, że w okienku z partycją do wyboru u mnie nie pokazuje żadnej do wyboru.

Daje screen:
[Obrazek: vvcbv.th.jpg]

Co może być tego przyczyną i jak temu zapobiec?


RE: Sterowniki dysku? - Lalik - 18.01.2010 22:11

W biosie ustaw tryb dysku na z IDE na ahci. Problem powinien ustąpić. Pozdrawiam


RE: Nie widać dysku przy instalacji - kitus94 - 18.01.2010 22:20

Tylko ja mam w biosie IDE i RAID, jak ustawie na Raid to wyskakuje takie coś po załadowaniu plików:

[Obrazek: problemch.th.jpg]


RE: Nie widać dysku przy instalacji - Lalik - 18.01.2010 23:04

Możesz spróbować instalacji sterownika z dyskietki, nie wiem czy to coś da ponieważ może być i tak że twój dysk nie wspiera tej technologii, uaktualniła biosa, zainstalowała sterowniki od płyty, nie napisałeś jaki system na nim pracował domniemywam, że XP, jeśli jednak Vista, usunęłabym wszytko co z nią związane spod jej instalatora (partycje na której była zainstalowana), już był taki przypadek, że to Vista blokowała instalacje. Dowiedz się też czy producent twojego komputera nie udostępnia sterowników do dysku na cd do zbotowania, wtedy taka instalację można przeprowadzić bez systemu.


RE: Nie widać dysku przy instalacji - slump - 20.01.2010 02:48

Producent płyty głównej jeśli to pc lub laptopa powinien dostarczać sterownik do sata, który podczas instalacji musisz wskazać. Zdobądź go, podczas instalacji podaj a dysk powinien się pojawi.