Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Poprawa wydajności komputera. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Poprawa wydajności komputera. (/poprawa-wydajnosci-komputera-37922-t)



Poprawa wydajności komputera. - EnJoy89 - 11.12.2013 22:14

Witam Serdecznie. Mam do was pytanie w sprawie poprawy wydajności komputera.

Posiadam Płytę główną AsRock 775 Twins.

Dołożyłem 2 GB Ram DDR 2 i jest lekka poprawa. Posiadam dwa dyski ATA. 40 GB i 80 GB. Dyski były formatowane wielokrotnie. I czy ta płyta obsługuje SATA? Bo chciałem kupić nowy dysk 500 GB gdyż te już to przeżytek. Prosiłbym nie proponować nowego sprzętu bo mnie nie stać.

Pozdrawiam.


RE: Poprawa wydajności komputera. - Norbi - 11.12.2013 22:33

Przecież masz wszystko napisane --> http://www.asrock.com/mb/ATI/775Twins-HDTV/


RE: Poprawa wydajności komputera. - thermalfake - 11.12.2013 22:46

Socket LGA775 już bardzo długo jest na rynku. Ty posiadasz jedną z pierwszych płyt głównych ale to już zabytek jeśli w ogóle chodzi o 775.
Na tej płycie jest SATA ale w standardzie pierwszej generacji a dysk co teraz w sklepie dostaniesz to przeważnie SATAIII. Oczywiście jest kompatybilne wstecz lecz nie jest to w pełni wykorzystany (zdławiony) dysk. Poza tym kupując dysk do tego komputera mocno podwyższasz wartość całości Zacieszacz Dodatkowo na tego typu płytach nowsze dyski z SATA nie chciały być wykrywane o ile nie wymuszaliśmy tryb SATAI za pomocą zworki (nie każdy dysk to ma).
Generalnie ja widzę to tak jeśli chcesz osiągnąć lepszą wydajność bez zakupu nowego sprzętu:
- nowocześniejsza używana płyta na S775 niż ten zabytek np z chipsetami intela P31 po P45 lub z zintegrowaną grafiką G31/G41 z obsługą SATAII
- procesor dwurdzeniowy Core2Duo a nie jakieś Pentium 4/D czy Celeron D na tym sockecie bo pewnie coś takiego tam masz
Wtedy to ma sens i zakup nowego dysku.


RE: Poprawa wydajności komputera. - EnJoy89 - 11.12.2013 23:15

(11.12.2013 22:33)Norbi napisał(a):  Przecież masz wszystko napisane --> http://www.asrock.com/mb/ATI/775Twins-HDTV/

Wiesz, no pozwól że wytłumaczę. Tam też piszę Dual Core Pentium. kupiłem i niestety nie obsługuję. dlatego pytam :-)


RE: Poprawa wydajności komputera. - Norbi - 11.12.2013 23:26

Jest napisane --> LGA 775 for Intel® Dual Core Pentium® XE
I również to --> 4 ports of SATA 1.5Gb/s, support RAID 0, 1, JBOD, 2 ATA133 IDE ports
Z tego co widzę to komputer stacjonarny. Zdejmij obudowę i zajrzyj do środka.


RE: Poprawa wydajności komputera. - EnJoy89 - 11.12.2013 23:37

Mam Procesor działający Dual Core i nie działa ! Uśmiechnięty spradzałem.


RE: Poprawa wydajności komputera. - Norbi - 11.12.2013 23:45

Sprawdź jeszcze to --> http://www.asrock.com/mb/ATI/775Twins-HDTV/?cat=CPU

''The CPU with "*" mark are supported under below requirements:
1.P1.30 or higher BIOS version.''
Może masz któryś z tych CPU?
Nie ważne, porty SATA masz na płycie.


RE: Poprawa wydajności komputera. - bodziulla - 15.12.2013 00:20

Hej,
Chcesz mieć coś podwyższone. Czy z dysków, które masz będziesz korzystać?. Co do proca później?


RE: Poprawa wydajności komputera. - EnJoy89 - 16.12.2013 19:10

(15.12.2013 00:20)bodziulla napisał(a):  Hej,
Chcesz mieć coś podwyższone. Czy z dysków, które masz będziesz korzystać?. Co do proca później?

Chcę aby komputer normalnie chodził. Bo facebook sie tnie jak niewiem co. A to tylko strona internetowa :/ . Najlepsze jest to że NFS Most Wanted chodzi normalnie i Counter strike 1.6 .


RE: Poprawa wydajności komputera. - thermalfake - 20.12.2013 19:13

Już napisałem co masz zrobić.
Stary chipset = słaba wydajność i niczym tego nie poprawisz. Tak samo z socketem S775. Nie każdy procesor na LGA775 z tą starą płytą będzie współpracować. Ta płyta to taki wynalazek, zlepek niepotrzebnych kombinacji. Żeby sie jeszcze nie okazało iż sata realizowana jest kontrolerem raid - przy instalacji systemu problemy.
Opisz ładnie co masz napisane na czapce procesora.
Model tej płyty tylko z rewizją 2.0 potrafi obsłużyć tylko niektóre cpu conroe (to co wyszło po pierwszym c2d e6300).
"Dual Core Pentium" w tym opisie oznacza starego dwurdzeniowego Pentiuma D a nie np Dual Core E2140 (to są dużo nowsze technologicznie cpu).
Te podane 2 gry są mało wymagające (to też stare tytuły). Przycinki fejsbooka nie załatwisz sobie samą wymianą dysku.


RE: Poprawa wydajności komputera. - EnJoy89 - 20.12.2013 21:13

Tu nie chodzi o facebooka bo mi na nim nie zależy Zadowolony Ale zastanawiam się nad kupnem czegos innego Cwaniak nowego. Pozdrawiam.