Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z włączeniem słabszych gier . - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Problem z włączeniem słabszych gier . (/problem-z-wlaczeniem-slabszych-gier-37890-t)



Problem z włączeniem słabszych gier . - Progamer - 10.12.2013 13:04

Witam,
Jak w temacie, mam problem z włączeniem słabszych gier, m. in. "Gothic I i II", "American Conquest Odwet", "BlackShot". Gdy próbuje właczyć jedną z nich, to jest chwila pracy procesora i zero reakcji, a w procesach jest napisane, że proces trwa. Dodam, że gdy włączam gry bardziej wymagające od tych wyzej typu "fifa 13" czy "Gothic III " to włączają się one od razu. Pisałem na innych forach, lecz bez odpowiedzi. A więc zwarca się do was jako do ostatniej deski ratunku.
Jest też sposób, którym włączam te gry, a mianowicie dwukrotne włączenie "jej" i szybkie wyłączenie procesu rundll.exe w menadżerze. Nie wiem czy tak można, ale tylko takim sposobem mi się włącza. Nie jestem pewnien czy dobrze robie czy źle. Dla tego chciałbym to jakoś naprawić, żeby system działał sprawnie, normalnie, bez wyłączania procesów w trakcje jego działania. Proszę o pomoc.

konfiguracja mojego komputera :

Procesor : Intel® Pentium® 4 CPU 3.20GHz
Karta graficzna : NVIDIA GeForce GTS 250
Pamięć RAM : 2,00 GB

system :

Windows 7 Home Premium


RE: Problem z włączeniem słabszych gier . - thermalfake - 10.12.2013 14:30

Włączaj te gry w trybie zgodności ze starszymi systemami.


RE: Problem z włączeniem słabszych gier . - Progamer - 10.12.2013 15:08

Nic to nie dało, dalej 0 reakcji po włączeniu


RE: Problem z włączeniem słabszych gier . - irocket - 10.12.2013 16:09

Ja też mam podobnie z niektórymi grami. Zabijam wtedy proces gry i włączam ją drugi, trzeci raz. Próbuję też zwiększyć priorytet na Wysoki albo Koligację na 1 rdzeń.


RE: Problem z włączeniem słabszych gier . - Progamer - 10.12.2013 18:57

Zmieniam na wysoki, daje na jeden rdzeń, nic. Włączam ponowie gre, zero reakcji. Ale przez ostatni rok nie miałem najmniejszego problemu, występował sporadycznie, ale wtedy wystarczało uruchomić jakiś program, by pobudzić pracę procesora i gra się włączała, a teraz jest jak jest - zero, nic kompletnie.