Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Samoczynne zmiany rejestru - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Samoczynne zmiany rejestru (/samoczynne-zmiany-rejestru-37790-t)



Samoczynne zmiany rejestru - bl00keRs - 05.12.2013 15:48

Chciałbym zmienić nazwę jednej funkcji z prawokliku pulpitu i poniekąd mi się to udaje... do czasu.
Szukałem w rejestrze systemu każde jedne główne drzewo pod kątem tej nazwy; względem kluczy, wartości i danych z osobna, aby wykluczyć możliwość, że istnieje gdzieś podwójny taki sam wpis jak i wszystko razem na końcu i tuż po świeżej instalacji systemu znalazło go w [HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\MuiCache\28\5DB2B7D1] a dokładniej w pliku "@C:\\Windows\\System32\\display.dll,-4"=". Zmieniam wartość i wpisuję swoją nazwę i wszystko trybi. Zainstalowałem jeden program i nazwa się zmieniła na oryginalną, a więc wchodzę znowu do rejestru i szukam pod oryginalną nazwą i znalazło w tym samym drzewie i poddrzewie, lecz nazwa folderu z 28 zmieniła się na 2B. Spowrotem zmieniłem nazwę na swoją i wszystko ok. Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej i Kasperskiego, daje PPM na pulpit i znowu zmieniło się na oryginalną i powtarzam procedurę i tym razem z 2B zmieniło się na 4F, potem po kolejnej próbie na 48 i już nie mam sił. Nazwa folderu 5DB2B7D1 w drzewie się nie zmienia a jedynie te drzewko przed nim i nie wiem dlaczego to tak i jak temu zapobiec żebym miał nazwę taką jaką chcę. Wydaje mi się, że zależne to jest od instalowania nowych programów ale być może też od restartu komputera choć tego nie jestem pewien. Dlaczego to tak?