Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją Open Suse w VirtualBox- ie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją Open Suse w VirtualBox- ie (/problem-z-instalacja-open-suse-w-virtualbox-ie-37787-t)



Problem z instalacją Open Suse w VirtualBox- ie - ANNN - 05.12.2013 12:43

Witajcie,

Nie zdążyłam udzielić odpowiedzi w temacie:

http://windows7forum.pl/problem-z-instalacja-programu-przerwanie-instalacji-brak-uprawnien-admina-rozwiazany-37770-t?pid=173708#pid173708

Więc tak, "LadyInBlue" - miała rację nie mogę zainstalować drugiego systemu

Docelowo chciałam uruchomić OpenSuse w VirtualBox -ie
Mam płytkę z obrazem. Jednak jak mam zwirtualizaować OpenSuse w VirtualBoxie?

Dzięki z góry za instrukcje.

dodaję obrazki, gdzie popełniam błąd,
otwieram folder plikami OpenSuse z Virtualboxa - ale nie mogę znaleźć instalatora, czy powinnam wybrać inne rozszerzenie? (obrazek 2)
[attachment=5733][attachment=5734][attachment=5735]


RE: problem z instalacja open suse w VirtualBox- ie - thermalfake - 05.12.2013 14:13

Ty masz podpiąć obraz - plik iso z opensuse do stworzonej maszyny wirtualnej.

http://www.youtube.com/watch?v=AivaUMNlEVk


RE: problem z instalacja open suse w VirtualBox- ie - ANNN - 05.12.2013 14:16

Rozumiem,
nie mogę odtworzyć filmiku, korzystam z internetu na kartę telefoniczną, jakaś instrukcja tekstowa?


RE: problem z instalacja open suse w VirtualBox- ie - Norbi - 05.12.2013 14:37

Przecież na 2 i 3 obrazku masz wyraźnie pokazane gdzie jest OpenSuse - stacja DVD RW (F). Ja mam wrażenie że zaczynasz instalację systemu na maszynie wirtualnej nie mając pojęcia jak to się robi. Poszukaj w sieci albo YT - opisów jest sporo.


RE: problem z instalacją Open Suse w VirtualBox- ie - Nostromo - 05.12.2013 14:51

Tutorial tłumaczony z angielskiego przez "tłumacza Google"

Jak zainstalować VirtualBox w openSUSE 12.2

oryginalny link

How to install Virtualbox on OpenSUSE 12.2

[Obrazek: virtualbox.png]
foto: opensuse12.blogspot.com

Powodzenia Cwaniak


RE: problem z instalacja open suse w VirtualBox- ie - ANNN - 05.12.2013 16:08

(05.12.2013 14:37)Norbi napisał(a):  Przecież na 2 i 3 obrazku masz wyraźnie pokazane gdzie jest OpenSuse - stacja DVD RW (F). Ja mam wrażenie że zaczynasz instalację systemu na maszynie wirtualnej nie mając pojęcia jak to się robi. Poszukaj w sieci albo YT - opisów jest sporo.

Tak masz rację nie mam. Ok, instaluję, dzięki za pomoc i cierpliwość Uśmiechnięty


RE: problem z instalacją Open Suse w VirtualBox- ie - Norbi - 05.12.2013 17:15

Podziękujesz jak klikniesz ''Pomógł'' - powodzenia Uśmiechnięty
I dobra rada - nie baw się w żadne VBox-y. Wydziel małą partycję powiedzmy 30GB na hdd i wtedy instaluj Linuksa - warto Uśmiechnięty


RE: problem z instalacją Open Suse w VirtualBox- ie - irocket - 05.12.2013 17:28

Tylko jak ma na przykład laptopa, to wtedy lepiej VirtualBox'a, bo Linuxem sobie rozwali dostęp do partycji recovery.


RE: problem z instalacją Open Suse w VirtualBox- ie - ANNN - 05.12.2013 19:28

Więc tak mam laptop:
z takimi parametrami, jestem początkującym użytkownikiem, jednak chciałabym się uczyć. Wszelkie pomocne rady mile widziane.
[attachment=5736]


RE: problem z instalacją Open Suse w VirtualBox- ie - thermalfake - 05.12.2013 21:01

Najpierw niech się oswoi z jakąkolwiek dystrybucją linuxa - nauczy obsługi z pomocą livecd albo na maszynie wirtualnej żeby nie tykać dysku a dopiero potem stawia i się bawi na całego przy zdobyciu wiedzy bo na chwilę obecną sami widzicie jak to wygląda.

Z zrzutu widać zastosowany ulubiony "darmowy" system więc już tego laptopa nic nie zaskoczy, najwyżej postawi system od nowa bo na recovery nie ma już co liczyć.