Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nietypowy przypadek Bootmgr po formacie z diskpartu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nietypowy przypadek Bootmgr po formacie z diskpartu (/nietypowy-przypadek-bootmgr-po-formacie-z-diskpartu-37758-t)



Nietypowy przypadek Bootmgr po formacie z diskpartu - dawot - 04.12.2013 09:16

Witam

Sytuacja przedstawia się w następujący sposób. Wykonałem następujące kroki:(http://wirtualny-woj...owac-windows-7/):

DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK 1 - systemowy
CLEAN
CREATE PARTITION PRIMARY
SELECT PARTITION ­1
ACTIVE
FORMAT FS=NTFS
ASSIGN
EXIT
X:bootbootsect.exe /nt60 X: -- nie wpisałem tej komendy i z tym wiąże swoje problemy

Po w/m czynnościach uruchomiłem komputer i wyskoczył błąd "brak bootmgr Nacisnij ctrl alt del aby zrestartowac". Następnie podłączyłem dysk do laptopa i sformatowałem po czym podłączyłęm spowrotem. Za 3 razem odpaliłem instalke 7 z płyty ale ponieważ błąd dalej występował. Pare dni po zainstalowaniu świeżej siódemki błąd powrócił jak bumerang.

Pomożecie?

Pozdrawiam


RE: Nietypowy przypadek Bootmgr po formacie z diskpartu - thermalfake - 04.12.2013 21:35

Tak to jest jak się za pisanie czegoś w sieci zabiera nie mając o tym pojęcia.

Diskparta można skrócić do wyczyszczenia struktury logicznej dysku a resztę czyli utworzyć partycje (jedna nie jest zalecana) zrobić w instalatorze.

DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK NR_DYSKU
CLEAN
EXIT

Cytat:X:bootbootsect.exe /nt60 X: -- nie wpisałem tej komendy i z tym wiąże swoje problemy

Po wyczyszczeniu dysku instalator sobie sam aktualizuje główny sektor rozruchowy (nadpisuje) i kod rozruchowy zgodny z BOOTMGR (stąd przełącznik /nt60 dla systemów nowszych niż XP).
Prawidłowo powinno być
Litera_napędu:\boot\bootsect.exe /nt60 all (przykładowo all na wszystkie partycje)

Cytat:Po w/m czynnościach uruchomiłem komputer i wyskoczył błąd "brak bootmgr Nacisnij ctrl alt del aby zrestartowac".

Normalne skoro poleceniem clean wyciąłeś wszystko i utworzyłeś wyłącznie na nowo partycję. Sektor rozruchowy i jego kod był w tym momencie pusty.

Cytat:Za 3 razem odpaliłem instalke 7 z płyty ale ponieważ błąd dalej występował.

To zdanie nie ma sensu. Napisz wyraźnie i rzeczowo o co chodzi.

Cytat:Pare dni po zainstalowaniu świeżej siódemki błąd powrócił jak bumerang.

Jaki błąd ? Jeśli brak bootmgr to dopatrywałbym się tego wyłącznie w usterce sprzętowej. Do sprawdzenia dysk twardy (skan powierzchni+smart). Wywalanie tego błędu może się wiązać z problemami z zasilaniem lub komunikacją kontrolera hdd na płycie głównej - wywala strukturę dysku.