Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
www po kablu działa, po wifi - straaaasznie wolne.. o co chodzi? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: www po kablu działa, po wifi - straaaasznie wolne.. o co chodzi? (/www-po-kablu-dziala-po-wifi-straaaasznie-wolne-o-co-chodzi-37678-t)



www po kablu działa, po wifi - straaaasznie wolne.. o co chodzi? - rafal1970 - 29.11.2013 21:36

Witam forumowiczów Cwaniak
Troche kopałem w archiwum ale nie znalazłem niczego co naprowadziłoby mnie na rozwiazanie mojego problemu.. a jest on dość dziwny.
"Pacjent" to komp Toshiba Satellite L750 z Win7 home Premium (64bit), łączący się z netem UPC (via router Cisco Linksys E2500 i modem kablowy)
Na laptopie zainstalowane Google Chrome oraz IE
Do połowy zeszłego tygodnia wszystko fajnie działało. Ale przestało, a konkretnie gdy laptop jest połaczony z routerem przez WIFI strony otwierają sie ekstremalnie wolno (np gazeta.pl ok 5 minut), a wiele wypada na timeoutach. Komp połaczony po LAN (kablem) -wszystko działa super.
Dodatkowo - do routera podpiety jest też serwer plikowy NAS, a z niego na laptopie zmapowane są dyski sieciowe. Do plików na tych dyskachj dostę jest OK, niezależnie czy połączenie kablem, czy WIFI.
Co się zmieniło w połowie tygodnia: tego dokłądnie nie wiem, bo to komp dzieciaka. wiem że zainstalował WorldOfTanks, i po tym przestało działać. Odinstalowanie tejj gry- nie pomogło.
Co ciekawe - nie działa niezaleznie od tego czy via Chrome, czy IE, na koncie dzieciaka, czy na moim koncie (oba niestety mają prawa admina)..
Sprawdziłem antywirami, nic nie znaleziono..
Wygląda mi to na jakiś kłopot na poziomie routera (bo dyski działają) ale.. nie widze związku z próbą instalacji gry.. Możliwe że dzieciak coś jeszcze majstrował, ale nie chce się przyznać. W każdym razie do stupu routera nie ma uprawnień.
Ma ktoś pomysł gdzie szukać? Co może być nie tak że są takie a nie inne objawy?
Będę wdzięczny za wszelkie rady, bo już zgłupiałem...


RE: www po kablu działa, po wifi - straaaasznie wolne.. o co chodzi? - thermalfake - 29.11.2013 22:22

Na początek dwutorowo na obu połączeniach (zamiennie wyłączonych) wyniki poleceń z cmd
ipconfig/all
ping ip_routera_brama
tracert onet.pl
nslookup onet.pl
Dodatkowo dla wlan'a (wifi)
netsh wlan show all
Dla pewności sprawdzić czy dla przeglądarek nie jest ustawione proxy.