Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Porty USB - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Porty USB (/porty-usb-37422-t)



Porty USB - Canold - 17.11.2013 16:39

Witam, mam problem, ponieważ nie działają mi porty USB i wydaje mi się że po prostu to wina sterowników ale nie mam pojęcia jakie są mi potrzebne. Będę bardzo wdzięczny jak ktoś mi je podeśle "toshiba satellite c850d-11q laptop windows 64bit"


RE: Porty USB - Maxim128 - 17.11.2013 17:37

Jak mogą nie działać porty USB? Napisz coś więcej, kiedy to się stało, jakie są objawy, czy coś zmieniałeś w komputerze?


RE: Porty USB - Canold - 17.11.2013 17:57

(17.11.2013 17:37)Maxim128 napisał(a):  Jak mogą nie działać porty USB? Napisz coś więcej, kiedy to się stało, jakie są objawy, czy coś zmieniałeś w komputerze?

Nic nie zmieniałem, po prostu akcja z dnia na dzień... Jednego dnia działało, dzisiaj wchodzę i nie działa. Po prostu nie czyta mi myszki


RE: Porty USB - Maxim128 - 17.11.2013 18:04

Sprawdzałeś inne urządzenia? W menadżerze urządzeń powinno być "drzewko" dla Kontrolerów Uniwersalnej Magistrali Szeregowej. Co Ci się wyświetla po jego rozwinięciu?


RE: Porty USB - thermalfake - 18.11.2013 01:25

Szybki test to przygotować na innym sprzęcie bootowalnego pena (z czymkolwiek np lekka dystrybucja linuxowa) i spróbować wykonać z niego rozruch na wszystkich portach. Jeśli to wykona - problem z systemem - zacząć od reinstalacji chipsetu. Jeśli nie, to było np zwarcie na którymś porcie i ubiło kontroler usb lub umiera płyta główna.


RE: Porty USB - Canold - 18.11.2013 19:56

(18.11.2013 01:25)thermalfake napisał(a):  Szybki test to przygotować na innym sprzęcie bootowalnego pena (z czymkolwiek np lekka dystrybucja linuxowa) i spróbować wykonać z niego rozruch na wszystkich portach. Jeśli to wykona - problem z systemem - zacząć od reinstalacji chipsetu. Jeśli nie, to było np zwarcie na którymś porcie i ubiło kontroler usb lub umiera płyta główna.

W sensie, że mam wgrać sterowniki do usb?? Nie wiem jakie, jak możesz to mi podeślij je. ZIELONY JESTEM :C


RE: Porty USB - thermalfake - 18.11.2013 20:24

A sprawdzałeś czy pendrive da się bootować tzn działa usb ? Masz nie wgrywać na pena żadnych sterowników lecz przygotować napęd który można bootować tzn uruchamiać coś z niego.
Po co pytasz o następny punkt skoro nie sprawdziłeś wcale czy te porty działają. Zabierasz się do tego od tyłka strony.
Teraz patrząc po modelu jest tam usb 2.0 jak i 3.0
Rozruch pena wykonywać tylko w 2.0 bo 3.0 (niebieskie porty zazwyczaj) nie jest obsługiwany natywnie przez chipset.
Na stronie http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/usb-20130917144117.zip masz paczkę dla Win 7 x64 dla usb 3.0


RE: Porty USB - Canold - 18.11.2013 20:56

Przez chwile działo, odpiołem i podpiołem i przestało nie wiem o co chodzi