Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak połączenie z internetem. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak połączenie z internetem. (/brak-polaczenie-z-internetem-37277-t)



Brak połączenie z internetem. - Krzychumag - 10.11.2013 18:53

Witam serdecznie i proszę o pomoc. Otóż jak podłącze kabel Ethernat do laptopa to pojawia się błąd 0x80070002.Patrzyłem w internecie jak ten problem rozwiązać ale wszystko jest po angielsku - a angielskiego ie znam. Za wszelkie rady i porady jak ten problem rozwiązać - dziękuje z góry.


RE: Brak połączenie z internetem. - thermalfake - 10.11.2013 20:08

Proszę wykonać zrzut ekranowy (metodą printscr albo narzędzia wycinanie i wrzucenie np na imageshack.us) tego błędu i podesłać. Pisze dlatego iż błąd może pasować do wielu rzeczy.
Jeśli jest brak połączenia z internetem to:
- sprawdzamy w managerze urządzeń czy istnieje karta sieciowa i sterownik do niej, przez centrum sieci i udostępniania można sprawdzić połączenie lokalne/bezprzewodowe
- wklepać do wiersza poleceń komendę ipconfig/all celem sprawdzenia konfiguracji sieciowej połączeń
- spróbować spingować bramkę - to urządzenie, które ma wyjście WAN na świat czyli ping adres_ip_bramki
- spróbować zrobić to samo do zewnętrznego adresu np ping onet.pl
- wklepać polecenie tracert onet.pl celem sprawdzenia jaką trasą idą pakiety
- sprawdzamy czy zapora bądź program antywirusowy nie blokuje nam "wyjście poza"


RE: Brak połączenie z internetem. - Krzychumag - 10.11.2013 23:06

Proszę bardzo - dziękuje za post.

[Obrazek: ovyd.png]


RE: Brak połączenie z internetem. - thermalfake - 10.11.2013 23:32

Na razie masz problem z kreatorem rozwiązywania problemów (podejrzewam, że nie tylko z nim). W tym wypadku zacząć od wpisania do cmd polecenia sfc/scannow celem przeskanowania plików systemowych pod względem poprawności. Po zakończeniu zostanie wyprodukowany plik log który chciałbym obejrzeć
c:\Windows\\Logs\CBS\CBS.log
No i to o czym pisałem wyżej.


RE: Brak połączenie z internetem. - Krzychumag - 11.11.2013 00:04

(10.11.2013 23:32)thermalfake napisał(a):  Na razie masz problem z kreatorem rozwiązywania problemów (podejrzewam, że nie tylko z nim). W tym wypadku zacząć od wpisania do cmd polecenia sfc/scannow celem przeskanowania plików systemowych pod względem poprawności. Po zakończeniu zostanie wyprodukowany plik log który chciałbym obejrzeć
c:\Windows\\Logs\CBS\CBS.log
No i to o czym pisałem wyżej.

Proszę bardzo

Plik do pobrania http://www8.zippyshare.com/v/70143708/file.html


RE: Brak połączenie z internetem. - Krzychumag - 11.11.2013 10:53

Sprawa nie aktualna , już sobie sam poradziłem.


Brak połączenie z internetem. (rozwiązany) - LadyInBlue - 11.11.2013 14:05

Wątek rozwiązany.