Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 x64 problem z skrótem do Nowego Gadu-Gadu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Windows 7 x64 problem z skrótem do Nowego Gadu-Gadu (/windows-7-x64-problem-z-skrotem-do-nowego-gadu-gadu-3724-t)



Windows 7 x64 problem z skrótem do Nowego Gadu-Gadu - Jaro2_PL - 15.01.2010 23:16

Witam.

Tak jak w temacie. A mianowicie. Po jakimś czasie ikona GG ze popularnego słoneczka zmieniła mi się na ikonę domyślną. Jak zrobić żeby słoneczko się znów pojawiło?

Odinstalowywałem i instalowałem na nowo i po restarcie systemu to samo się dzieje (oczywiście po odinstalowaniu usunąłem wszelkie wpisy w rejestrze, i inne foldery gdzie było owe GG). A zmiana samej ikony na pulpicie nie rozwiązuje problemu, ponieważ zmieniła się ikona elementu docelowego.

Z góry dziękuje za pomoc.


RE: Windows 7 x64 problem z plikiem Nowym Gadu-Gadu - War_3_ - 15.01.2010 23:22

Możesz screenshota pokazać? Nie do końca rozumiem o co chodzi z tą zamianą na ikonę domyślną.


RE: Windows 7 x64 problem z skrótem do Nowego Gadu-Gadu - Lalik - 15.01.2010 23:34

Ogólnie z Nowym GG występują problemy, nie tylko na Windows7, co do ikony ręcznie we właściwościach podaj ścieżkę do ikony (opcja zmień ikonę) natomiast ja zastanowiłabym się nad instalacją innej (starszej) wersji. Bo być może problem powróci, jak nie ten to inny Cwaniak


RE: Windows 7 x64 problem z skrótem do Nowego Gadu-Gadu - slump - 15.01.2010 23:38

Ogólnie zostań przy starym albo przejdź na alternatywy, bo co się robi z GG to już nie jest nawet niesmaczne a śmieszne.


RE: Windows 7 x64 problem z skrótem do Nowego Gadu-Gadu - War_3_ - 15.01.2010 23:40

Ja bym powiedział, że to jest Spamu-Spamu a nie GG. Tyle reklam i niepotrzebnych info, że głowa mała.


RE: Windows 7 x64 problem z skrótem do Nowego Gadu-Gadu - Jaro2_PL - 16.01.2010 13:22

Więc wyjaśnię dokładniej. Tak jak załączonym pliku widać, że we właściwościach pliku gg.exe ikona jest prawidłowo wyświetlana, ale już w folderze jest już inna, i nie wiem dlaczego... Jak się uda zmienić ikonę pliku gg.exe to automatycznie zmienią się wszystkie skróty do tego pliku. A ja nie wiem jak zmienić ikonę jakiegokolwiek pliku exe...
[attachment=472]


RE: Windows 7 x64 problem z skrótem do Nowego Gadu-Gadu - Lalik - 16.01.2010 13:29

Wystarczy, że klikniesz na tym skrócie co masz na pulpicie prawą myszą, na ikonce skrótu do NGG, i zmieniasz ikonkę na jaką chcesz, będziesz tam miał na pierwszej karcie taka możliwość. Co do tych zniknięć tak jak pisałam wyżej, niestety gg nie uchodzi ostatnio za stabilny i dobry program, jeśli problem się będzie powtarzał to zwyczajnie szukaj alternatywy.