Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nagła utrata internetu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Nagła utrata internetu (/nagla-utrata-internetu-37191-t)



Nagła utrata internetu - Serfin - 06.11.2013 22:03

Witam . Mam internet dzielony z moim sąsiadem ( u sąsiada jest modem , od modemu kabel idzie do mnie ) . Modem to ZTE W300 a router TP-LINK ( TL-WR941ND ) . Wszystko ładnie działa jakieś 10-20 min i nagle przerywa . W centrum sieci i udostępniania mam żółty wykrzyknik , lecz gdy tylko włączę diagnozę systemu , poczekam chwile i internet znów jest . Wyskakuje błąd Brama domyślna niedostępna - Naprawiono .


RE: Nagła utrata internetu - thermalfake - 07.11.2013 01:24

Na szybkiego podstawić inny sprzęt aby wyeliminować problem urządzeń sieciowych.
Jak nie ma takiej opcji to jest w pakiecie hirens;a do załadowania mini XP (bez konieczności instalacji). Z jego poziomu też się da sprawdzić czy sieć chodzi poprawnie.
Nie napisałeś czy po LAN czy wifi.
Oba urządzenia warto zresetować soft resetem o ewentualnie wrzucić nowszy firmware jeśli jest.


RE: Nagła utrata internetu - Serfin - 07.11.2013 19:46

Odłączyłem kabel od routera i podłączyłem bezpośrednio. Na 2 kompie wydaje się dobrze działać , dzisiaj przeinstalowałem sterownik i pochodziło z 2 godziny i potem znowu zgubił brame