Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja czystego Win 7 a klucz spod laptopa? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja czystego Win 7 a klucz spod laptopa? (/instalacja-czystego-win-7-a-klucz-spod-laptopa-37075-t)



Instalacja czystego Win 7 a klucz spod laptopa? - xDarkBonEx - 30.10.2013 18:44

Witam !
Mam pewne pytanie dotyczące instalacji Windows 7 64-bit na laptopie Asus X73T. Mianowicie chodzi mi o to że pod laptopem mam klucz do "Windows 7 64bit OA" i chciałbym wiedzieć czy będę miał problemy instalując zwykłą wersję sytemu z kluczem spod laptopa ? Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź Zacieszacz


RE: Instalacja Windows 7 - thermalfake - 30.10.2013 20:01

Nie będziesz miał problemów z instalacją oem'a lub box'a. Jedynie na tym kluczu nie instaluj nośników/obrazów z msdnaa lub dreamspark.


RE: Instalacja Windows 7 - xDarkBonEx - 30.10.2013 20:48

Ale mogę zainstalować tylko wersję OEM i BOX ?


RE: Instalacja Windows 7 - thermalfake - 30.10.2013 22:04

To OA znaczy OEM Activation.
Najprościej tłumacząc.
Lapek z fabrycznym systemem jest aktywowany lokalnie i nie trzeba tego robić. Klucz jest zaszyty (klucz SLP uniwersalny dla producenta sprzętu) i jest powiązany z zabezpieczeniem w biosie (slic table).
Naklejka COA z kluczem to wymóg Microsoftu dotyczący potwierdzenia legalności kopii systemu. Ten klucz jest inny niż zaszyty w fabrycznym systemie. Gdybyś utracił fabryczny system lub chciał postawić czystą odchudzoną wersję to od tego masz ten klucz. System oem'owy lub box trzeba sobie samemu aktywować i dograć sterowniki i soft ze strony producenta.
Możesz zainstalować system tylko w takiej edycji jaka została oznaczona na COA - jak Home Premium to tylko Home Premium, jak np Professional to tylko taki. Architektura 32 czy 64 bitowa jest obojętna. Już pisałem żeby nie robić tego z nośników subskrypcji msdnaa, dreamspark, technet bo potem mogą być problemy z poprawną aktywacją po czasie lub nie przyjmie klucza jeśli to będzie nośnik dla licencjonowania zbiorczego Volume License (dla instytucji/firm). Nie korzystaj także z recovery systemów od laptopów innych firm bo one mają w sobie tonę niepotrzebnego softu i ponadto się nie zaktywują bo nie będzie zabezpieczenia w postaci slic table w biosie.


RE: Instalacja Windows 7 - irocket - 30.10.2013 22:08

Ten klucz pod spodem jest kluczem OEM tylko na laptopa. Ale czy będziesz instalował z płyty BOX czy OEM nie ma znaczenia - byle podać klucz.