Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Win 7 x64 restart systemu, jak to naprawić? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Win 7 x64 restart systemu, jak to naprawić? (/win-7-x64-restart-systemu-jak-to-naprawic-36748-t)



Win 7 x64 restart systemu, jak to naprawić? - siaranhkrk - 16.10.2013 05:45

Witam koledzy, jakieś 2 tygodnie temu zainstalowałem od nowa system, przy instalacji nie miałem żadnego problemu, a teraz raz dziennie komputer się resetuje , objawy są takie że myszka przestaje się przesuwać minie z 10sekund i komputer samoistnie się włącza od nowa a potem jest komunikat że SYSTEM WINDOWS ODZYSKAŁ SPRAWNOŚĆ PO NIEOCZEKIWANYM ZAMKNIĘCIU widziałem na forum ze trzeba sprawdzić folder C:\Windows\Minidump ale tu jest kilka plików, każdy który załączę to są jakieś hieroglify(włączam notatnikiem) a 3 plików nie mogą odpalić bo jest odmowa dostępu - czy możecie mi doradzić co robć?


RE: Win 7 x64 się resetuje - irocket - 16.10.2013 06:25

Wrzuć te pliki na jakiś hosting, trzeba je "potraktować" odpowiednim programem, żeby odczytać informacje. Podaj specyfikację sprzętu (część będzie zapisana właśnie w tamtych plikach), głównie firmę, model i moc zasilacza. Zainstaluj jeszcze raz sterowniki do karty sieciowej, przepnij urządzenia USB do innych portów


RE: Win 7 x64 się resetuje - thermalfake - 16.10.2013 19:24

Pliki zrzutów nie otwiera się notatnikiem. Do tego stosuje się windowsowy debugger tzw windbg (po doinstalowaniu bo tego nie oferuje system).
Cały folder spróbuj sobie przejąć - ppm na folder minidump, zakładka zabezpieczenia, dla twego użytkownika lub grupy do której należy przypisz pełną kontrolę. Wyłącz także zupełnie UAC (to już sobie spokojnie znajdziesz jak Zacieszacz ).
Przy okazji poproszę kompleksowo o:
- wynik sprawdzenia czy sterowniki są podpisane cyfrowo sigverif.exe
- weryfikację sterowników
Kod:
- Kliknij Start, wpisz cmd a potem verifier.exe
- Zaznacz opcję "Utwórz ustawienia niestandardowe".
- Kliknij "Wybierz indywidualne ustawienia z pełnej listy".
- Zaznacz opcje -> Pula specjalna - Śledzenie puli - Wymuszanie sprawdzenia IRQL.
- Kliknij "Wybierz nazwy sterowników z listy" po czym chwilę czekamy.
- Zaznaczamy wszystkie sterowniki nie pochodzące od Microsoft (sortujemy wg kolumny Dostawca).
- Klikamy zakończ, uruchamiamy ponownie komputer i czekamy pracując sobie na złe lub dobre wieści przez kilka godzin czy system się wysypie bsodem czy nie.
- Wpisujemy verifier.exe /reset aby zakończyć diagnostykę sterowników i uruchamiamy sprzęt ponownie.

- odczyt temperatur w idle i potem pod obciążeniem np przez HWMonitor
- diagnostyka dysku twardego (skan powierzchni + smart) np hd tune, crystaldiskinfo (sam smart)
- kilkugodzinny memtest86 -> http://forum.komputerswiat.pl/topic/34636-diagnostyka-pamieci-ram-w-komputerze/
- jeśli nie zaglądano długo do środka wykonać oględziny wizualne elektroniki i konserwację (usunięcie kurzu, zmiana pasty termoprzewodzącej) przed okresem zimowym
- jeśli masz miernik (multimetr) wykonać pomiar napięć pod obciążeniem -> http://www.youtube.com/watch?v=Ev7qcFerHw8


RE: Win 7 x64 restart systemu , to naprawić - siaranhkrk - 17.10.2013 10:11

tutaj załączyłem pliki http://www.sendspace.com/file/dpbs1c
a diagnostykę właśnie zacząłem robić

mój sprzęt to
procesor phenom II 2,8 x6
gefoce 460gtx
8bg ram

a resztę specyfikacji załączam tutaj http://www.sendspace.com/file/tp3zth


RE: Win 7 x64 restart systemu , to naprawić - siaranhkrk - 17.10.2013 16:54

LadyInBlue: temat poprawiony mam nadzieje że zrobiłem to dobrze


RE: Win 7 x64 restart systemu , to naprawić - irocket - 17.10.2013 17:05

Analizując te dumpy i łącząc je w całość najbardziej prawdopodobnym jest jakieś uszkodzenie płyty głównej. Są błędy sprzętowe od procesora, karty graficznej i związany z magistralą PCI (jakaś karta rozszerzeń). Thermalfake więcej wyciągnie i poda swoją diagnozę


RE: Win 7 x64 restart systemu , to naprawić - siaranhkrk - 17.10.2013 17:31

thermalfake zrobiłem tą diagnostykę w (tym poleceniem cmd....) gdzie znajdę jakiś plik z wynikiem tej weryfikacji? bo uruchomiłem kompa i nic mi się nie pokazało

kurcze myślałem bardziej że to wina systemu , bo dopuki nie instalowałem od nowa systemu to wszytsko było OK,
jedyne co mi czasem wywalało to błąd sterownika karty graficznej objawy były podobne ale tylko monitor się z 2sekuny zawieszał i pokazywało mi w prawym dolnym roku ekranu bład sterownika - a teraz po prostu resetuje sie kompa i żadnego błędu nie pokazuje


RE: Win 7 x64 restart systemu , to naprawić - thermalfake - 19.10.2013 18:54

Zaglądam tu ale nie zawsze mam czas na dogłębną pomoc, najczęściej analizując bsody. Teraz to już przeważnie tylko w weekendy mam czas. Postaram się przejrzeć bsody.


RE: Win 7 x64 restart systemu , to naprawić - siaranhkrk - 20.10.2013 10:19

ok to cierpliwie będę czekał na info Uśmiechnięty


RE: Win 7 x64 restart systemu , to naprawić - siaranhkrk - 24.10.2013 05:27

koledzy , chciałbym dodać że zainstalowałem najnowsze sterowniki któe dopiero co wyszły do karty graficznej , ale nadal jest to samo :/


RE: Win 7 x64 restart systemu , to naprawić - siaranhkrk - 29.10.2013 06:33

thermalfake udało Ci sie coś ustalić ?