Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Nazwa urządzenia USB - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Nazwa urządzenia USB (/nazwa-urzadzenia-usb-36654-t)



Nazwa urządzenia USB - dziechu - 10.10.2013 23:04

Mam problem z klawiaturami muzycznymi MIDI USB. Mam takie dwie klawiatury. dawniej, kiedy je podłączałem, instalowały się z dwiema różnymi nazwami, np. XBOARD49 i XBOARD49(1). Po każdym podłączeniu przyjmowały takie nazwy (prawdopodobnie druga podłączana miała jedynkę w nawiasie). Ostatnio po zmianie komputera, obie instalują się i są widoczne jako XBOARD49. Niby programy widzą je obie, jednak podłączają się stale do jednej - na liście wyboru widać dwa razy XBOARD49, ale bez względu na to czy wybiorę górny czy dolny - zawsze podłączają się do jednej klawiatury i nie mogę korzystać z obu. Kiedyś mogłem jednym programem/instrumentem podłączyć się do jednej a drugim do drugiej - teraz jeden program podłącza się do jednej, a drugi - pomimo że na liście ma dwa XBOARD49 - zgłasza błąd że klawiatura jest zajęta, bez względu na wybór z listy. Dzieje się to w win7 32 bit. Na poprzednim komputerze także był win7 32, ale tam zawsze były widoczne z różnymi nazwami. Nie wiem jak rozwiązać problem.