Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja programów nieznanych autorów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Instalacja programów nieznanych autorów (/instalacja-programow-nieznanych-autorow-3636-t)



Instalacja programów nieznanych autorów - Iwan3k - 12.01.2010 15:12

Witam ,
zostałem posiadaczem laptopa z Win 7 , niestety nie mogę zainstalować żadnej aplikacji, która pochodzi od nieznanego autora.
Prawdopodobnie poprzedni użytkownik laptopa zaznaczył opcję " nie zezwalaj na instalację nieznanych aplikacji" lub coś podobnego. Gdzie w Win 7 mogę znaleźć i przestawić tą opcję tak aby 7ka nie blokowała instalacji jakichkolwiek aplikacji ?

pozdrawiam,
Iwan.


RE: Instalacja programów nieznanych autorów. - slump - 12.01.2010 15:53

Być może zrobił to tak: uruchom gpedit.msc i przejdź do: konfiguracja komputera / ustawienia systemu Windows / zasady lokalne / opcje zabezpieczeń i tak sprawdź pozycje zaczynające się od kontrola konta uzytkownika: myślę że mozż to być kontrola konta uzytkownika: podnoszenie uprawnień tyko tych plików wykonywalnych, które są podpisane i mają sprawdzoną poprawność. Powinno być wyłączone. Przejrzyj wszystkie pasujące do wzorca ustawienia i w ich wyjaśnieniach masz podane domyślne ustawienia.