Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji (/zawieszenie-windows-7-home-premium-przy-instalacji-3623-t)

Strony: 1 2


Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Loped - 11.01.2010 17:31

Witam. Mam na swoim komputerze win XP. Kupiłem nowy, oryginalny system Win 7. Lecz podczas instalacji system Windows się zawiesza. Po ładowaniu plików pokazuję się niebieska tapeta oraz kursor myszy. Nic więcej się nie dzieje. Czekam już ok. 20 min. Ktoś wie co jest grane?Zadowolony

Drugie pyt: jak mam płytkę ze sterownikami do płyty głównej itp. (do Visy) to mogę normalnie je zainstalować na 7?


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Lalik - 11.01.2010 17:44

Najprawdopodobniej masz tryb dysku w biosie ustawiony na ide (skoro posiadasz XP) musisz przestawić na ahci temet wałkowany kilka postów niżej niestety windows XP po przestawieniu tego trybu już się nie uruchomi, ja osobiście instalowałam 7 na ide i zainstalowała sie dobrze ale z czego możesz wyczytać w wątkach niżej, niektórzy mają z tym problem Smutny więc może tu tkwi przytczyna takiego zachowania komputera.
Płyta ci się normalnie zbotowała ?? do którego momentu instalacji doszedłeś ??
A co do sterowników od Visty wiekszość pasuje, warto też sprawdzić czy producent twoich podzespołów bądź komputera nie wypuścił sterowników pod 7, wtedy będziesz mieć pewność że masz aktualne Uśmiechnięty) Pozdrawiam


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Irek. - 11.01.2010 17:46

1.Jaki masz sprzęt ?
2.Prawdopodobnie nie będziesz musiał instalować sterowników.
W7 może się dłużej wgrywać, zależne od sprzętu.


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Loped - 11.01.2010 17:51

Płyta dobrze się zbootowała. Ładują się pliki, pisze "Starting Windows" potem pokazuję się niebieska tapeta i nic się nie dzieję. Jak w BIOS'ie mogę to zmienić? Na XP mi już nie zależy Zadowolony. Chcę sformatować tą partycję z XP i tam zainstalować win7.

Sprzęt mam chyba dobry. 4 GB RAM, procesor 5.2, karta graficzna 512 MB.


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Lalik - 11.01.2010 17:58

Na pewno w ustawieniach biosu masz taką opcję, na pamięć ci nie powiem ponieważ różne biosy są ale będziesz tam miał wybór ide bądź ahci, zaznacz ahci zapisz i jeszcze raz uruchom instalatora, powinno ruszyć, przy twoim sprzęcie raczej powinno trwać to dużo szybciej, rozumiem, że nawet na opcji instalacji nie doszłeś ?? (wybór dysku ) ??
Może faktycznie tu tkwi problem, skoro i tak na XP ci nie zależy niczym nie ryzykujesz Uśmiechnięty) Pozdrawiam


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Irek. - 11.01.2010 18:01

Jaki to CPU 5.2 ? E5200?
Jeśli w tych klimatach to musi działać .
Ja nie musiałem niczego zmieniać w biosie gdy wgrywałem na C W7 i formatowałem dysk po XP.
Może przeoczyłeś moment w którym jest pytanie o format i na dysku po prostu nie ma miejsca?
Możesz jeszcze zresetować ustawienia Biosu bo może masz coś poprzestawiane.


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Loped - 11.01.2010 18:02

Tak, nie doszedłem nawet tam Zadowolony. Właśnie zmieniłem, ale nie wiem na pewno czy to to Zadowolony. Pisało ide i było do wyboru ahci i inne. Wybrałem ahci, zapisałem i od nowa próbuję.

Jak mogę sprawdzić jaki to CPU?

Na dyskach mam raczej dużo miejsca.


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Lalik - 11.01.2010 18:03

Napewno jest to zakładka Advanced
On chip Sata Type - ustawienie u mnie u ciebie może sie to inaczej zwaćCwaniak w różnych biosach bywa różnie
Najprościej sprawdzić we właściwościach systemu, niektore gagety rownież to pokazują, są też specjalistycznie programy które pokazują całą specyfikacje komputera np. everest aida i kilka innych Uśmiechnięty) proponuję ci zainstalować tą 7 na dysku gdzie miałeś XP, pamiętaj aby w instalatorze sformatować tą partycję w innym wypadku 7 się zainstaluje ale utworzy ci folder windows.old z pozostałością XP Uśmiechnięty) Który poźniej tak czy siak będziesz musiał usunąc. Jak instalator dojdzie do listy dysków , zaznacz dysk na którym chcesz zainstalować system i wejdź w jego opcje i sformatuj wrazie jakbyś zmieniał rozmiar, usuwał i tworzył partyje od nowa pamiętaj że 7 utworzy sobie własną ukrytą 100mb, jest jej potrzebna do prawidłowego funkconowania, ale nie jest niezbędna Uśmiechnięty)


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Loped - 11.01.2010 18:08

Ooo! Poszło! Po kilku minutachZadowolony. Wybrałem język i czekam. Mam nadzieję, że się normalnie zainstaluje.


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - slump - 11.01.2010 18:11

Zainstaluje bo wyeliminowałeś problem.


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Loped - 11.01.2010 18:13

Ale przy wyborach partycji, wybrałem 'formatuj'. O dziwo bardzo szybko poszło, wcisnąłem dalej i pisze 'instalacja systemu'. Nie wiem czy dobrze się ta partycja sformatowała ;o. Lub może teraz się formatuje...


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Lalik - 11.01.2010 18:14

Napewno dobrze Uśmiechnięty)) ten typ tak ma Cwaniak więc tym razem poszło Uśmiechnięty) miłej przygody z 7 Uśmiechnięty)


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - slump - 11.01.2010 18:15

Jeśli wybrałeś szybkie formatowanie a nie pełne to normalna jest taka szybkość formatowania.


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Loped - 11.01.2010 18:45

System Windows się zainstalował. Zainstalowałem avasta i po restarcie sys kiedy kliknąłem ikonkę pojawił się jakiś błąd. Wszedłem w program Files i nagle wszystko znikło oprócz tła pulpitu. Tak samo jest jak włączę od nowa kompa...

I nie jestem pewien czy to ja jestem administratorem systemu.


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Lalik - 11.01.2010 18:49

Najprawdopodobniej explorer sie wysypał, jeżeli błąd wystąpił po instalacji avasta być może to on go spowodował, proponowałabym ci z darmowych zainstalować avirę jest o niebo lepsza od avasta a poza tym świetnie działa z 7 Uśmiechnięty) no i nie zamula komputera. Odinstaluj avasta w trybie awaryjnym i zobacz co się będzie dziać, no i sprawdź w managerze urządzeń jak wygląda sprawa ze sterownikami bo być może czegoś brakujeCwaniak


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Loped - 11.01.2010 18:51

Można to jakoś pominąć aby nie było systemu logowania? Przy wprowadzeniu danych dałem tylko 1 użytkownika bez hasła... tera nie mogę się zalogować.


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Lalik - 11.01.2010 18:54

Ale jak nie możesz się zalogować ?? Skoro nie ustawiałeś hasła nie powinno być logowania.


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Loped - 11.01.2010 18:57

W trybie awaryjnym avast dobrze działa. Ale tak normalnie to pojawia się błąd: System nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia. Możesz nie mieć uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu. Tzn. że nie jestem administratorem?


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Lalik - 11.01.2010 19:01

To jak wszedłeś w tryb awaryjny ?? Nie poprosił hasła?? skoro avast w trybie awaryjnym działa być może to nie jego wina, a wina któregoś ze sterowników zacznij instalować te które masz, i uaktualnij system na razie tego avasta przynajmniej wyłącz jeśli nie chcesz zmieniać na avirę, chociaż jeszcze raz ci powiem porównując wyniki avasta do aviry to jak darmowe byle co i płatny mercedes Cwaniak


RE: Zawieszenie Windows 7 Home Premium przy instalacji - Loped - 11.01.2010 19:07

To jest dziwne, bo już nie prosi o hasło Zadowolony. Odinstalowałem avasta... teraz zainstaluję avire.

Co do sterowników widzę, ze wszystkie są zainstalowane.